Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Serialowa rodzina Black Lightning obsadzona

W zapowiedzianym przez DC i stację CW serialu „Black Lightning” wystąpią Nafessa Williams i China Anne McClain. Aktorki pojawią się w rolach córek tytułowego superbohatera.

Jefferson Pierce (Cress Williams), znany jako Black Lightning nie jest już mężczyzną w sile wieku. To ok. 50-letni dyrektor liceum, który lata walki z przestępczością ma już za sobą. Jego priorytetem jest obecnie rodzina: żona i dwie córki.

W roli starszej, 22-letniej wystąpi Nafessa Williams. Sportretuje ona postać pięknej, bystrej i inteligentnej Anissy, która żywi wielki szacunek do ojca. Równoważy wymagania szkoły medycznej z obowiązkami nauczyciela w szkole Jeffersona.

China Anne McClain natomiast zagra młodszą, 16-letnią córkę Jeffersona Pierce’a o imieniu Jennifer. To szkolna atletka, piękna, zgrabna, a przy tym niezależna i szczera do bólu. W komiksowych pierwowzorach obie córki podążają tropem Black Lightninga i staja się superbohaterkami o pseudonimach Thunder i Lightning.

Projekt „Black Lightning” powstaje przy współpracy Warner Bros. TV, Berlanti Productions oraz Akil Productions. Małżeństwo Akil napisało scenariusz i są producentami wykonawczymi, podobnie jak Greg Berlanti oraz Sarah Schechter.

Oficjalny opis produkcji brzmi: Jefferson Pierce, który dawno już odłożył swój kostium i sekretną tożsamość, teraz jest zmuszony do powrotu – wszystko to przez jego córkę, która zostaje zwerbowana do lokalnego gangu i wikła się w nieciekawe towarzystwo.