Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Serialowe Gwiezdne Wojny od twórców Gry o tron

David Benioff i D.B. Weiss, twórcy serialu „Gra o Tron” zamierzają napisać i wyprodukować nową serię filmów dla Disneya. I to z uniwersum „Gwiezdnych Wojen”. Projekt ma być niezależny od sagi rodu Skywalkerów oraz od nowych filmów.

David i Dan to jedni z najlepszych twórców historii, jacy obecnie są w biznesie. – mówi Kathleen Kennedy, szefowa Lucasfilm. – To, jak kierują złożonymi postaciami, głębią fabuły i bogactwem mitologii, otworzy nowe oblicze i odważnie popchnie „Gwiezdne Wojny”na nową drogę, którą osobiście uznaję za niezwykle ekscytującą. – dodaje.

„Gra o Tron” zbliża się ku końcowi – w 2019 pojawi się finałowy sezon, dlatego Benioff i Weiss szukają nowych wyzwań. Niedawno ogłosili również, że planują stworzyć dla HBO nowy serial, zwany „Confederate”, ale pojawiło się już sporo kontrowersji dotyczących jego fabuły – ma to być alternatywna historia, w której amerykańska wojna domowa zakończyła się impasem, a niewolnictwo wciąż jest legalne – niektórzy uznali to za coś bardzo nie na miejscu. HBO odmówiło komentarza na temat przyszłości serialu.

Latem 1977 roku wyruszyliśmy do bardzo odległej galaktyki i od tamtej pory o niej marzyliśmy. To dla nas zaszczyt – mieć możliwość pracy nad tym projektem, ale także nieco przerażająca jest odpowiedzialność. Jesteśmy niezwykle podekscytowani perspektywą rozpoczęcia pracy tak szybko, jak ukończymy finałowy sezon „Gry o Tron”. – mówią sami filmowcy.