Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Serialowy Legion nie będzie należał do uniwersum filmowego X-Men

Telewizyjny spin-off X-Menów nie będzie częścią tego samego uniwersum, co filmy. Wiadomość oficjalnie podał szef stacji Fox.

„Legion” to historia Davida, syna Profesora X. Chłopak nie jest pewny, czy zwariował czy rzeczywiście posiada jakieś supermoce. Jednak jego przygody nie będą nawiązywały do wydarzeń znanych nam z filmów o X-Menach.

Prezes stacji Fox, John Landgraf, podał kilka szczegółów odnośnie tego, jak ten serial ma się różnić od znanego nam uniwersum:

Nie będzie to ciągłość filmów o X-Menach, w tym sensie, że w tamtym uniwersum każdy mieszkaniec planety Ziemia jest świadomy istnienia mutantów. Akcja serialu „Legion” rozgrywa się w równoległym wszechświecie, w którym rząd USA jest dopiero na początku odkrywania, że istnieje coś takiego jak mutant, jednak społeczeństwo nie ma o tym pojęcia. Nie przewiduję przemieszczania bohaterów w tę i z powrotem, ponieważ to dwa różne wszechświaty. – zdradził Landgraf.

Teoretycznie serial nie jest w zaawansowanym stadium rozwoju, ale Landgraf ujawnia coraz więcej informacji na jego temat. Prawdopodobnie możemy się spodziewać premiery jeszcze przed końcem roku.