Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Showrunnerka Wiedźmina przedstawia bohaterów serialu

 

Netflix powierzył realizację serialowej adaptacji sagi Andrzeja Sapkowskiego Lauren Schmidt Hissrich. Niedawno showrunnerka poinformowała, że ma już gotowy scenariusz do pilotowego odcinka, a dziś udostępniła na swoim Twitterze opisy głównych postaci serii!

Lauren Schmidt Hissrich zajmuje się adaptacją znakomitej sagi fantasy autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, zarówno jako scenarzysta, jak i showrunner. Nie wiemy w jakim stopniu przy tworzeniu fabuły serialu inspirowała się dziełami Sapkowskiego, ani czy wpływ na jej pracę miały znakomite gry studia CD Projekt Red. Dziś uchyliła rąbka tajemnicy, prezentując na Twitterze opisy głównych bohaterów serialu: Geralta, Yennefer, Ciri, Triss, Jaskra, a także Płotki.

Pełny wpis znajdziecie na końcu, a poniżej prezentujemy tłumaczenie opisów wybranych głównych postaci:

Geralt:
Stoicki.
Rozważny.
Zrównoważony.
Dziki.
Delikatny i w głębi serca wrażliwy, jednak za żadne skarby nie da po sobie tego poznać, a jeśli nawet da jakiś znak, to będzie to jedynie sugestia.

Yennefer:
Ognista.
Dumna.
Sprytna.
Pełna sprzeczności.
Szuka czegoś, co wypełni ogromną dziurę w jej sercu w miejscu, które powinna zajmować rodzina, jednocześnie nienawidząc się za takie myśli, wmawiając sobie, że dobrze jej być samej. Choć wcale tak nie jest. Kochamy ją zarówno za jej niezależność jak i wrażliwość.

Ciri:
Elastyczna.
Nieustępliwa.
Harda.
Rozwija się.
Ma zamiar zmienić świat i jaka ma być, jeśli nie przestraszona i śmiała, ucząc się i adaptując, szukając rodziny, która byłaby przy niej bez względu na sytuację i może nauczyła ją nawet czym jest miłość.

Płotka:
Wytworna.
Wierna.
Obdarzona wielką intuicją.
Zrównoważona.
Naprawdę zirytowana tą grą, bo nie wszystkie Płotki są takie same, dlatego oczekuje indywidualnego podejścia i docenienia jej własnych zasług, a nie generalizowania i wpychania do jednego worka przez ludzi dyskryminujących konie.

Jaskier:
Ekstrawagancki.
Arogancki.
Gaduła.
Lojalny.
Za łatką idioty skrywa fakt, że jest tak naprawdę opiekunem Geralta (nawet jeśli przesadnie opisuje swój heroizm) i prawd o świecie. Jest dalece ważniejszy, niż przypuszczamy…

Triss:
Odważna.
Idealistka.
Niepewna.
Wewnętrznie skonfliktowana
Młoda i naiwna, niemająca zaufania do czarowników, co oznacza, że jest skłonna do manipulacji, jednak gdy już skończy z tym ma szansę być kochana i to nie jako trzecie koło u wozu z Yen.