Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Skarb narodów jako serial na Disney+

Jerry Bruckheimer i Disney mają ambitne plany dotyczące franczyzy „Skarb narodów”. Oprócz trzeciej filmowej części cyklu, chcą stworzyć również serial na platformę Disney+.

Kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że cykl filmów doczeka się trzeciej odsłony. Scenariusz pisze Chris Bremner, a za kamerą stanie twórca dwóch poprzednich filmów Jon Turtletaub. W obsadzie powrócą aktorzy z poprzednich części, czyli Nicolas Cage jako Ben Gates, Diane Kruger jako Abigail Chase oraz Jon Voight jako Patrick Gates.

Teraz producent cyklu, Jerry Bruckheimer, zdradził, że w planach jest również serialowa odsłona „Skarbu narodów”. Produkcja będzie oparta na podobnej do filmowej konwencji, z tym że z młodszą obsadą. Dodał jednak, że w serialu znajdzie się miejsce też dla dotychczasowej ekipy aktorów z filmowego cyklu. Scenariusz odcinka pilotowego i kilku kolejnych epizodów są już podobno gotowe.

Dalsze szczegóły na temat tych produkcji nie są jak na razie znane, poczynając od dat premier. Najprawdopodobniej obie zadebiutują w podobnym okresie i mogą być ze sobą fabularnie powiązane.