Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Snow | Roboczy tytuł i szczegóły serialu o Jonie Snow

W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że HBO przymierza się do realizacji kolejnego spin-offu „Gry o tron” poświęconego postaci Króla Północy, Jona Snow i jego losów za Murem. Tym razem poznaliśmy nowe informacje dotyczące produkcji! Kto wpadł na pomysł serialu? Jaki będzie tytuł?

Okazuje się, że pomysłodawcą kontynuacji historii Jona Snow jest sam Kit Harington, a George R.R. Martin pomógł mu rozwinąćkoncepcję. Poznaliśmy też roboczy tytuł projektu, który brzmi po prostu „Snow”.

Kilkoma szczegółami podzieliła się z fanami odtwórczyni roli Daenerys Targaryen, Emilia Clarke, w rozmowie z BBC:

– Z tego co mi wiadomo to Kit zainicjował ten projekt. Jest zaangażowany w niego od początku. To, co zobaczycie na ekranie – jeżeli, mam nadzieję, powstanie – będzie więc aprobowane przez Kita Haringtona.

Sam George R.R. Martin, twórca cyklu „Pieśń lodu i ognia”, na podstawie którego zrealizowano „Grę o tron”, również zabrał głos w sprawie serialu. Pisarz na swoim logu potwierdził informacje Clarke:

– Tak, to Kit Harington przyszedł do nas ze swoim pomysłem. Nie mogę niestety podać wam nazwisk scenarzystów i showrunnerów, bo nie ma jeszcze oficjalnej zgody na ujawnianie tych informacji. Ale oni również są od Kita. To jego własna ekipa i są świetni!

– czytamy we wpisie Martina. Pisarz ujawnił również roboczy tytuł serialu – „Snow”, wyjaśniając, że HBO rozwija obecnie cztery projekty spin-offów „Gry o tron”. „Snow” jest jednym z nich. Trzy pozostałe to wspominane wcześniej „Ten Thousand Ships” (scenariusz: Amanda Segel), „The Hedge Knight/Knight of the Seven Kingdoms” (scenariusz: Steve Conrad) oraz „Sea Snake”/”Nine Voyages” (scenariusz: Bruno Heller).

Premiera pierwszego spin-offu „Gry o tron”, serialu „Ród smoka” już 21 sierpnia 2022 r. Poznamy w nim kulisy krwawego konfliktu wewnątrz dynastii Targaryenów znanego jako Taniec Smoków.