Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Snowpiercer | Upały wstrzymują prace nad serialem

Zmiany klimatu zaczynają realnie wpływać także na prace ekip filmowych. Ze względu na rekordowe upały w Kolumbii Brytyjskiej, gdzie kręcono nowe odcinki „Snowpiercer”, producenci zdecydowali o zawieszeniu prac na planie.

Czy to ironia losu czy może przestroga? Upały przerwały prace nad serialem „Snowpiercer”, którego akcja rozgrywa się na Ziemi po fali katastroficznych zmian klimatycznych.

Plan 4. sezonu „Snowpiercer” umiejscowiono w Kolumbii Brytyjskiej. Niestety, prace musiały zostać wstrzymane ze względu na rekordowe upały, które zaczeły zagrażać zdrowiu ekipy filmowej. Z doniesień wynika, że nie pomogły namioty chłodzące zapewnione przez producentów. Do szpitali z objawami przegrzania i udarów słonecznych trafiła grupa kilkunastu osób.

Z tego też powodu w miniony czwartek prace na planie zostały zakończone wcześniej i zarządzono przerwę do czasu zelżenia upałów.

Serial inspirowany był filmem Joona-ho Bong pt. „Snowpiercer: Arka przyszłości” (2013). „Snowpiercer” zadebiutował w 2020 roku, a gwiazdami obsady byli Jennifer Connelly i Sean Bean. Obok nich na ekranie pojawili się m.in. Daveed Diggs, Mickey Sumner, Iddo Goldberg, Alison Wright i Lena Hall. W nadchodzącym ostatnim sezonie do obsady dołączyli Clark Gregg i Michael Aronov.

W czerwcu stacja TNT ogłosiła, że powstający obecnie 4. sezon będzie zarazem finałowym. Niestety, TNT nie podała jeszcze daty premiery ostatnich odcinków show.