Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Sophia Brown dołącza do The Witcher: Blood Origin!

Netflix ogłosił, że Sophia Brown  została obsadzona w roli Éile w nadchodzącym serialu „The Witcher: Blood Origin”.

Éile to elitarna wojowniczka obdarzona głosem bogini, która opuściła swój klan i pozycję strażniczki królowej, aby podążać za głosem serca i wieść życie jako wędrowna śpiewaczka. Jednak gdy na Kontynencie przychodzi dzień ostatecznego rozrachunku, ponownie chwyta za miecz w poszukiwaniu zemsty i odkupienia.

Produkcja przedstawia dawno zapomnianą historię osadzoną w świecie elfów, która wydarzyła się 1200 lat przed akcją przedstawioną w serialu Wiedźmin. Opowie o pochodzeniu i losach pierwszego Wiedźmina oraz o wydarzeniach, które doprowadziły do “Koniunkcji Sfer”, kiedy to światy potworów, ludzi i elfów połączyły się.

The Witcher: Blood Origin będzie sześcioodcinkowym limitowanym prequelem do wydarzeń z Wiedźmina, serialowego hitu Netflix.

Obok Sophii w obsadzie znajdują się ogłoszeni już Laurence O’Fuarain i Michelle Yeoh.

Producentami wykonawczymi serialu będą Lauren Schmidt Hissrich i Declan de Barra, który pełnić będzie też funkcję showrunnera.

Andrzej Sapkowski zostanie konsultantem kreatywnym serialu, a Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind oraz Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Films będą producentami wykonawczymi.

Wśród najważniejszych produkcji, w których wystąpiła Sophia wskazać można takie tytuły jak: Giri/Haji: Powinność/Wstyd (BBC2/Netflix); Obserwowani (BBC/Peacock); Marcella (Netflix/ITV); I AM (Channel 4); Klika (BBC/POP) i Guerrilla (Showtime/Sky Atlantic).


Materiał prasowy: Netflix