Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Spin-off Doktora Who na BBC America

W październiku 2015 roku zapowiedziano, że spin-off „Doktora Who” pt. „Class” wejdzie do ramówki BBC Three w 2016. Teraz wiadomo, że serial zadebiutuje również na antenie BBC America.

Wiadomość ogłoszono w piątek na Television Critics Association w Pasadenie. Patrick Ness, który podjął się tworzenia serii, powiedział:

Jestem zachwycony i podekscytowany wejściem w uniwersum “Doktora Who”. Nie mogę się doczekać, kiedy widzowie spotkają bohaterów z “Class” – nowi złoczyńcy i kosmici z pewnością nie pozwolą im zapomnieć o najgorszych strachach.

Seria ma być czymś zupełnie nowym, więc nie ma co oczekiwać “ulubionych” łotrów z „Doktora Who”, ponieważ Ness ma zamiar nadać „Class” własny, indywidualny charakter.

Przypomnijmy, co Ness powiedział w październiku:

Chcę pokazać światu coś zupełnie nowego, być może nigdy wcześniej nie widzianego. Tak, w to właśnie celuję – zszokować i zaskoczyć widzów.

Spin-off prawdopodobnie pojawi się u schyłku roku 2016. Producentami wykonawczymi są showrunner „Doktora Who” Steven Moffat oraz Brian Minchin. Produkcja powstaje w kooperacji BBC America i BBC Cymru Wales.