Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Spin-off Gry o tron bez smoków?

W przyszłym roku zobaczymy finałowy sezon „Gry o tron”, ale nie oznacza to pożegnania ze światem Westeros. HBO pracuje nad kilkoma innymi produkcjami osadzonymi w uniwersum autorstwa George’a R.R. Martina. Jedną z zamówionych serii jest prequel „Gry o tron”. Niewiele wiadomo na jego temat, ale Martin uchylił rąbka tajemnicy w ostatnim wywiadzie i okazuje się, że…prawdopodobnie nie zobaczymy tam smoków!

Jak na razie szczegóły fabularne projektu są trzymane w tajemnicy, ale trochę już wiemy. Dotychczas myśleliśmy, że akcja prequela będzie rozgrywać się 10.000 lat przed wydarzeniami ukazanymi w „Grze o tron”. Teraz jednak dystans czasowy został skrócony do „zaledwie” 5.000 lat wstecz i przedstawi nam wydarzenia podczas tzw. Długiej Nocy. Mamy wówczas poznać genezę Białych Wędrowców.

 

W ostatnim wywiadzie George R.R. Martin wspomniał o kilku szczegółach produkcji, a ze słów pisarza wynika, że w tym serialu zabraknie smoków:

To będzie rozgrywać się około 5000 lat wstecz. To zupełnie inne Westeros. Nie ma Królewskiej Przystani, Żelaznego Tronu, ani Targaryenów. To dopiero początki Valyrii, jej smoków i imperium, które znamy. Będziemy mieć do czynienia z zupełnie innym, starszym światem, i właśnie w tym widzę mocną stronę tej serii. –zapowiedział pisarz.

 

Nieobecność smoków wydaje się być w takim razie całkiem logiczna dla akcji serialu. Smoki pojawiły się dopiero po Długiej Nocy. Jak na razie czekamy z zapartym tchem na finałowe odcinki „Gry o tron”, Daenerys i jej smoki!