Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Spin-off Gry o tron: tytuł i pierwsze wieści obsadowe!

Poznaliśmy oficjalny tytuł spin-offu hitu HBO oraz garść informacji na temat samej produkcji. Wieściami ze światem podzielił się sam George R.R. Martin. Wiemy również kogo szukają twórcy serialu i kto już dostał angaż do prequela “Gry o tron”!

George R.R. Martin,autor literackiego pierwowzoru, w rozmowie z IMDb potwierdził, że serial będzie zatytułowany “The Long Night”, czyli “Długa noc”. Jest to jednak roboczy tytuł, który może jeszcze ulec zmianie podczas postępu prac. Nad nowym serialem pracują dla HBO scenarzystka Jane Goldman („Kingsman”, „Gwiezdny pył”) oraz oczywiście George R.R. Martin.

Przypominamy o czym opowie “The Long Night”. Poniżej prezentujemy przybliżony zarys fabularny tego serialu:

Tysiące lat przed wydarzeniami z „Gry o tron”… Dobiega końca złota Era Herosów, świat zapada w mrok. Serial ukaże przerażające sekrety, jakie skrywa historia Westeros, poznamy prawdziwe pochodzenie Białych Wędrowców i poznamy tajemnice od Wschodu po Północ i ród legendarnych Starków… to nie będzie historia, którą znamy.

Jeśli zaś chodzi o castingi do “The Long Night”, to angaż do serialu dostała już Naomi Watts (“Powieść Henry’ego”, “Gypsy”). Aktorka odegra jedną z głównych ról w pilotowym odcinku prequela “Gry o tron”. Postać, w którą wcieli się Watts jest określana przez twórców mianem “salonowej lwicy”, która skrywa mroczny sekret.

naomi watts

Początek zdjęć do serialu zaplanowano na luty 2019 roku, a twórcy “The Long Night” w dalszym ciągu kompletują obsadę show. Dziś poznaliśmy opisy postaci, których odtwórców poszukuje HBO. Informacjami podzielił się ze swoimi fanami serwis watchersonthewall.com. HBO poszukuje aktorów, którzy spełnią poniższe wymagania:

● Biały mężczyzna (37-45 lat);
● Dwie białe kobiety (jedna w wieku 31-34 lat, druga 28-31 lat);
● Czarnoskóry mężczyzna (50-63 lat)
● Dwóch mężczyzn pochodzenia skandynawskiego, niemieckiego lub wschodnioeuropejskiego (jeden w wieku ok. 30 lat, drugi ok. 50 lat).