Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Starbucks w Grze o tron?!

Lokowanie produktów mniej lub bardziej jawnie to praktyka, która w filmach i serialach nie jest niczym nowym. Chyba że to quasi-średniowieczny serial rozgrywający się w całkowicie fikcyjnym uniwersum, a pojawia się w nim kawa w charakterystycznym kubku ze Starbucksa.

Na szczęście to nic zamierzonego, twórcy nie postawili na product placement, aby trochę dorobić, tylko ktoś zapomniał zdjąć go ze stołu, ktoś nie zauważył podczas kręcenia scen, ktoś przegapił przy montażu i obróbce, czy przy próbnym seansie, ale fani nie przeoczyli.

Kubek ze Starbucksa można zobaczyć w czwartym epizodzie serialu, podczas uczty po bitwie z Nocnym Królem w Winterfell, w momencie, gdy Jon Snow i Daenerys Targaryen wymieniają ze sobą wymowne spojrzenia. Wówczas na stole pojawia się tajemniczy artefakt, który przerodził się w serię zdjęć i memów.

Stacja na razie nie wydała żadnego oświadczenia w związku z pomyłką. Kto wie, być może zajście stanie się powodem, aby HBO i Starbucks połączyły siły we wspólnej humorystycznej kampanii reklamowej?