Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Start zdjęć do prequela Gry o tron

Coś się kończy, coś się zaczyna… W najbliższy poniedziałek zostanie wyemitowany ostatni odcinek „Gry o tron”, ale teraz pojawiła się informacja o tym, że w Belfaście rozpoczęto już kręcenie zdjęć do jednego z trzech zapowiedzianych prequeli dotychczas najpopularniejszego serialu w historii telewizji.

Jego roboczy tytuł brzmi „Bloodmoon” (Krwawy księżyc), a on sam ma opowiedzieć o Dzieciach Lasu na ponad pięć tysięcy lat przed wydarzeniami z „Pieśni Lodu i Ognia”. Przypuszcza się, że pojawi się w nim geneza Białych Wędrowców i być może widzowie będą mogli zobaczyć Azora Ahai albo okres zwany Długą Nocą.

Według Variety główną rolę w serialu ma zagrać Naomi Watts. Odgrywana przez nią postać ma być niezwykle charyzmatyczna i towarzyska, a przy tym skrywająca pewną mroczną tajemnicę – spekuluje się, że sportretuję Nissę Nissę, czyli żonę Azora Ahai.

Donosi się, że w serialu wystąpią m.in.: Naomi Ackie, Jamie Campbell Bower, Ivanno Jeremiah, Toby Regbo, Georgie Henley, Denise Gough, Sheila Atim, John Simm, Marquis Rodriguez, Richard McCabe, John Heffernan, Dixie Egerickx, Alex Sharp i Miranda Richardson.

Scenariusz do produkcji stworzyli we współpracy George R.R. Martin oraz Jane Goldman, będąca jednocześnie showrunnerem „Bloodmoon”.