Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Statystyka wyłoniła najważniejszego bohatera Gry o tron

Jeśli zastanawialiście się który z bohaterów serialu HBO „Gra o tron” jest faktycznie główną postacią w show, to z pomocą spieszy Wam statystyka. Obiektywnie i bez względu na osobiste sympatie i antypatie, analitycy z firmy Looker wyłonili głównego bohatera serialu.

Pracownicy Looker ułożyli ranking 32 głównych bohaterów serialu, sumując liczbę epizodów, w których pojawiła się dana postać i ilość czasu ekranowego, która została jej poświęcona. Okazało się, że najczęściej obecnym bohaterem „Gry o ton” jest Tyrion Lannister.

Wcielający się w tego bohatera Peter Dinklage ma na swoim koncie aż 293,3 minuty czasu ekranowego, co daje mu ponad 25 minutową „przewagę” nad drugą postacią w rankingu – Jonem Snowem (268,1 minut) i aż 70 minut więcej niż bihaterka numer trzy, Daenerys Targaryen (201,4 minut).

Tyrion Lannister pojawił się również w największej liczbie odcinków (54), jednak podium w tej kategorii prezentuje się nieco inaczej: drugie miejsce zajmuje Cersei Lannister (52 odcinki), a za nią ex aequo: Jon Snow i Daenerys Targaryen z wynikiem 49 odcinków. Czy nadchodzący siódmy sezon zmieni te statystyki? O tym przekonamy się już w przyszłym miesiącu! A z pełnym raportem możecie zapoznać się pod tym adresem: looker.com

tyrion