Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Stranger Things – czwarty sezon nie będzie ostatnim!

W rozmowie z The Hollywood Reporter bracia Duffer wspomnieli, że czwarty sezon nie będzie jednak ostatnim.

Matt i Ross Duffer zdają sobie sprawę, kiedy nastąpi finał i jak będzie wyglądać. Pandemia COVID-19 oraz wynikające z obostrzeń przerwy w realizacji nowych odcinków sprawiły, że twórcy mieli więcej czasu na zastanowienie, rozplanowanie i rozpisanie, co pozwoliło im ustalić, co jest najlepsze dla serialu. Udało im się ponadto realnie oszacować, ile będą potrzebować odcinków, aby opowiedzieć całą historię.

Co ciekawe, bracia Duffer zdradzili także pewien modus operandi. Okazuje się, że okres premiery ma dość istotną rolę w strukturze serialu. Ze względu na to, że dwa pierwsze sezony zostały udostępnione jesienią – akcja toczyła się w tej porze roku, zaś atmosfera była gęsta i mroczna. Trzecia seria opowiadała o lecie i wakacyjnych perypetiach bohaterów, przez co w epizodach więcej było przygody niż grozy, nie brakowała także humoru.

Najpewniej fabuła nowych odcinków będzie skoncentrowana na uratowaniu szeryfa Hoppera, przebywającego obecnie w Rosji. Ponadto seria zapewne będzie eksplorować wątek rozłąki przyjaciół i relacji nastolatków na odległość.

Premiera czwartego sezonu nie została jeszcze zapowiedziana.