Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Straż Terry’ego Pratchetta już oficjalnie jako serial!

Powstaje nowy serial na podstawie twórczości Terry’ego Pratchetta! Oficjalnie projekt otrzymał już zielone światło, a nikogo nie zdziwi fakt, że „The Watch” powstaje na bazie znakomitej i popularnej serii „Świat Dysku”, która sprzedała się na całym świecie w ponad 90 milionach egzemplarzy. Produkcją zajmuje się BBC Studios.

Historia skoncentruje się na niesfornych policjantach Terry’ego Pratchetta, którzy walczą, aby uratować swoje miasto Ankh-Morpork, od okrutnego zła – zarówno z przeszłości, jak i z przyszłości. Pojawi się tam na pewno Kapitan Sam Vimes, kapitan Marchewa czy Angua, a i nie zabraknie słynnej Śmierci.
Za scenariusz odpowiada Simon Allen, a producentami wykonawczymi są Hilary Salmon, Ben Donald oraz Rob Wilkins. Niedawno dołączył do nich również Phil Collinson.

Simon Allen w zaskakujący sposób przeobraził „The Watch” dla warunków telewizyjnych, pozostając przy humorze i pomysłowości niezrównanie oryginalnego dzieła Terry’ego Pratchetta. – mówi szefowa BBC AMERICA, Sarah Barnett.

Wydarzenia z naszego świata sprawiają, że szaleństwo Świata Dysku staje się szokująco znajome, nie może być lepszego czasu na to, aby powołać do życia zabawę Terry’ego, jego ogień i furię i umiejscowić to w BBC AMERICA. Jestem im wdzięczny, BBC Studios, a w szczególności Robowi Wilkinsonowi z Narrativia, który był stałym źródłem inspiracji w tej epickiej i emocjonalnej podróży. – mówi Simon Allen.

„The Watch” to wyraźnie brytyjski, ale o dziwo wyzywająco globalny i ekscytujący thriller, który jest nieco destrukcyjny w swoim odniesieniu do gatunku fantasy, ale to także duży temat w kwestii śmiertelności, integracji, alternatywnych faktów i sprawiedliwości. To oszałamiająca burza nadziei, radości, napięcia i zuchwałego, czarnego humoru. – mówi Hilary Salmon.