Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Syfy kasuje Krypton, spin-off z Lobo nie powstanie

Stacja Syfy zdecydowała się nie przedłużać na kolejny, 3. sezon „Kryptonu”. Planowany serialowy spin-off „Lobo” również nie doczeka się realizacji.

Jak się okazuje, wyemitowany 14 sierpnia br. roku finałowy odcinek 2. sezonu „Kryptonu” jest zarazem finałem całej serii. Możliwe, że „Krypton” zostanie przejęty przez inną stację, jak to było w przypadku „The Expanse”. Producentem wykonawczym „Kryptonu” był David S. Goyer, a showrunnerem Cameron Welsh.

Serwis Deadline donosi, że powodem takiej decyzji stacji był drastyczny spadek oglądalności „Kryptonu”, w stosunku do 1. sezonu. Serial zaliczył ponad 50% spadek i Syfy zdecydowało o skasowaniu show. Statystyki te okazały się bezlitosne również dla brutalnego łowcy nagród Lobo, który miał dostać własny serial. Projekt spin-offu „Kryptonu” z Emmetem Scanlanem w roli Lobo też został anulowany.

Podobno producenci „Kryptonu” już szukają nowego domu dla swojej produkcji i prowadzą negocjacje mające na celu uratowanie serii. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest przejście „Kryptonu” do DC Universe lub HBO Max.