Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

SyFy ogłasza daty premier swoich produkcji

Stacja ogłosiła terminy powrotu na antenę wyczekiwanych seriali i filmów. Wiemy kiedy pojawią się nowe sezony „Killjoys” i „Dark Matter”, a także kiedy zadebiutuje nowe show – „Blood Drive” oraz piąta odsłona filmowego cyklu „Sharknado”.

Seria „Rekinado” wciąż żywa – mamy już „Rekinado 2: Drugie ugryzienie”, „Rekinado 3: O rybia płetwa!” i zeszłoroczne „Rekinado 4: Niech szczęki będą z tobą!”. Najnowsza odsłona serii nie ma jeszcze tytułu, ale reżyserią ponownie zajmuje się Anthony C. Ferrante, a na ekranie zobaczymy Iana Zieringa i Tarę Reid. Premiera filmu została zaplanowana na 6 sierpnia.

„Dark Matter” powróci z trzecim sezonem 9 czerwca, a drużyna „Killjoys” – 30 czerwca. Nową serialową propozycją stacji SyFy jest „Blood Drive”, który zadebiutuje 14 czerwca. Jego twórcą jest James Roland, a w obsadzie pojawią się m.in. Alan Ritchson, Christina Ochoa, Thomas Dominique, Marama Corlett, Colin Cunningham i Darren Kent.

Akcja „Blood Drive” rozgrywać się będzie w niedalekiej przyszłości w Los Angeles. Światowe rezerwy paliw są na wyczerpaniu, a drastyczne zmiany klimatyczne doprowadziły do tego, że na powierzchni panuje temperatura 115 stopni w cieniu i nie da się tam przebywać bez odpowiedniej ochrony. W świecie, gdzie nawet najgorszy przestępca może pozostać bezkarny, żyje Arthur Bailey, główny bohater serialu. Jest on ostatnim nieskorumpowanym policjantem w mieście, który jednak zostaje zmuszony do udziału w podziemnym, niebezpiecznym wyścigu, gdzie samochody napędzane są ludzką krwią.