Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Szekspir zadebiutuje na antenie TNT już w lipcu

 

W zeszłym roku pojawiły się pierwsze informacje o planowanym przez stację TNT serialu o młodzieńczych latach Williama Szekspira. Teraz stacja oficjalnie zapowiedziała datę premiery „Will”. Serial zadebiutuje 10 lipca.

TNT zamówiło dziesięć odcinków serialu „Will”, nowego serialu, który przedstawi widzom historię młodego Williama Shakespeare’a. W głównego bohatera wciela się Laurie Davidson, a u jego boku pojawia się również Olivia Dejonge, Colm Meaney, Mattias Inwood, Jamie Campbell Bower oraz Ewen Bremner.

Producentami wykonawczymi serialu są Craig Pearce, Shekhar Kapur (nominowany do Złotych Globów), Alison Owen, Debra Hayward, Vince Gerargis, Howard Braunstein i Louise Rosager. Scenariusz do odcinka pilotażowego napisał również Pearce, a reżyserią zajął się Kapur.

Akcja serialu rozpoczyna się w momencie, gdy młody William Shakespeare pojawia się na scenie teatru w szesnastowiecznym Londynie. W tym uwodzicielskim, ale i brutalnym świecie, jego naturalny talent musi stawić czoła szalonej publiczności, fanatykom religijnym i hałaśliwym pokazom. To ekscytująca, niebezpieczne i współczesna wersja życia Shakespeare’a, z całkowicie nową ścieżką dźwiękową, która pokazuje ludzką lekkomyślność, pokusę i blask.

Will poznaje utalentowaną, piękną i zbuntowaną Alice Burbage (Olivia DeJonge), córkę Jamesa Burbage’a (Colm Meaney), cieśli, który ma wizję zbudowania pierwszego od czasów rzymskich teatru w Londynie. Pojawia się również jego syn, Richard Burbage (Mattias Inwood) – utalentowany, ale zbyt zapatrzony w siebie. Jamie Campbell Bower natomiast zagra głównego rywala Willa.