Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Szybcy i wściekli zawitają do Netflixa

Media obiegła informacja, że franczyza Universal Pictures znajdzie swoją odsłonę również na małym ekranie. „Szybcy i wściekli” zadebiutują na platformie Netflix jako serial animowany!

Serial będzie pierwszym projektem, który powstanie we współpracy Netflixa i DreamWorks Animation Television. Obie instytucje mają zamiar na stałe zająć się dostarczaniem projektów przeznaczonych dla młodszej widowni. Wcześniej na Netflix były dystrybuowane inne tytuły DreamWorks, jak np. „Łowcy trolli” czy „Niech żyje Król Julian”. Teraz zajmą się tworzeniem nowych produkcji.

Animacja „Fast & Furious” będzie spin-offem głównego cyklu kinowego. Jej bohaterem będzie nastoletni kuzyn Doma Toretto, Tony. Chłopak zostaje zwerbowany przez rząd do akcji infiltracji elitarnej ligi wyścigowej, będącej częścią niebezpiecznej organizacji przestępczej.

Jedna z gwiazd cyklu, Vin Diesel, zajmie się produkcją serialu, wspólnie z Nealem H. Moritzem i Chrisem Morganem, również pracującymi przy produkcjach kinowych. Showrunnerami serialu zostali Tim Hedrick i Bret Haaland. Jak na razie nie poznaliśmy daty premiery produkcji.