Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Teorie Fanowskie: Więcej eksplodujących głów w The Boys 3

W drugim sezonie „The Boys” doszło do kilku zwrotów akcji i nowych odkryć na temat działalności niemoralnej korporacji Vought. Jednak finał sezonu sugeruje, że w trzeciej serii może pojawić się kolejna zła frakcja, z którą będą musieli radzić sobie tytułowi Chłopcy.

Poniższy tekst zawiera spoilery do drugiego sezonu „The Boys”

Jedna ze scen w „The Boys” przenosi widzów na salę sądową, gdzie mają przesądzić się losy Vought, w tajemnicy tworzącej superbohaterów i wykorzystującej ich do celów komercyjnych (np. wynajętych obrońców miast, jako celebrytów reklamujących usługi i produkty etc.). Gdy podczas tego wydarzenia w kongresie pojawia się kluczowy świadek, mający pogrążyć Vought, nagle eksploduje mu głowa. Podobnie dzieje się z kilkoma innymi osobami obecnymi w pomieszczeniu, po obu stronach konfliktu – firmy i formacji kongresmenki Neuman, walczącej przeciw uzależnianiu się struktur państwowych od korporacji. Za sprawą tego wydarzenia nie pojawia się wystarczająca ilość dowodów przeciw działalności Vought, a niektóre sekrety wciąż pozostają nieujawnione.

Jak się okazuje w finałowym odcinku za zabójstwami może stać Neuman. Choć wiele na to wskazuje, nie można do końca wskazać jej jako winnej, acz niewątpliwie jest silnie powiązana z tym zdarzeniem. Ta scena wskazuje, że ma moce i być może stanie się pierwszoligową antagonistką w trzecim sezonie. Demonstracja mocy („wybuchających głów”) ukazana w ostatnim epizodzie zapewne przypomniała widzom nie tylko eksplozje czaszki w kongresie, lecz także akcję, która miała miejsce w szpitalu Sage Grove, okazującym się ukrytym obiektem, gdzie Vought przetrzymuje niestabilnych emocjonalnie i psychicznie superbohaterów. Właśnie tam widz poznaje kobietę o imieniu Cindy. Posiada ona dość niepokojącą umiejętność – potrafi miażdżyć głowy siłą woli. Jej popisy sprawiają, że od razu staje się podejrzaną zajścia, mającego miejsce podczas sądowych przesłuchań. Z tym, że między tym, co zrobiła a tym, co stało się w kongresie jest drobna różnica, którą dostrzegli fani serialu i na jej podstawie ukłuli pewną hipotezę.

Ze względu na podobieństwo obu bohaterek – Cindy i Neuman – cerę, wiek i warunki fizyczne, podobną moc (jedna miażdży czaszki, druga sprawia, że wybuchają) doszli do wniosku, że być może są one siostrami. Sama Neuman z kolei tak naprawdę współpracuje z Vought, natomiast stając na czele przeciwników korporacji może kontrolować sytuację (sugeruje to fakt, że za sprawą mocy „eksplodujących głów” zginęli istotni przeciwnicy Vought, po stronie firmy ucierpiały wyłącznie małoznaczące postacie).

Ekspozycja Cindy na ekranie wskazuje, że odegra większą rolę. Jednak może to być tylko zwód, mający zmylić widza i sprawić, aby sądził, że to ona stała za atakiem podczas rozprawy.