Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Terror niebawem na antenie AMC

 

AMC opublikowała nowe materiały zapowiadające jej nadchodzącą nowość: serię „The Terror”. Serialem zajęli się Ridley Scott, David Kajganich i Soo Hugh. Zdjęcia i teaser możecie obejrzeć poniżej!

Serial powstaje w oparciu o prawdziwe wydarzenia sprzed niemal 170 lat, które zainspirowały także Dana Simmonsa do napisania powieści pod tym samym tytułem. Zaginięcie statku HMS Terror oraz HMS Erebus to jedna z największych zagadek wśród polarnych ekspedycji. W roku 1848 utknęły w lodach Oceanu Arktycznego i wkrótce zostały zapomniane. Nikt z załogi nie ocalał. Dopiero niedawno szczątki ekspedycji zostały odnalezione przez Arctic Research Foundation. Natomiast sam serial powstaje w oparciu nie tylko o legendę, ale również na podstawie powieści Dana Simmonsa z 2007 roku, pt. „The Terror”.

Jest to opowieść o ekspedycji badawczej pod dowództwem sir Johna Franklina, poszukującej Przejścia Północno-Zachodniego. Jest to wyprawa niezwykle trudna, która wymaga od oficerów i marynarzy przedzierania się przez skute lodem wody, zmagania się z opadami śniegu i gwałtownymi wiatrami.W obsadzie serialu pojawią się m.in. Jared Harris, Ciarán Hinds, Tobias Menzies, Christos Lawton, Matthew McNulty, Sebastian Armesto, Paul Ready, Adam Nagaitis, Ian Hart oraz Trystan Gravelle.

Premierowy, podwójny odcinek, zobaczymy na antenie AMC już 26 marca. Pierwszy sezon „The Terror” będzie liczyć 10 odcinków. Poniżej prezentujemy najnowszy zwiastun i kilka zdjęć promocyjnych serialu, a całą galerię znajdziecie pod tym adresem: indiewire.com

terror1

 

terror2

 

terror3

 

terror4

 

terror5

 

terror6

 

terror7