Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

The Blair Witch Project doczeka się serialu?

Mamy dobre wiadomości dla fanów „The Blair Witch Project”. Produkcja, która szturmem podbiła kina w 1999 roku, upowszechniła filmy w stylu „found footage” i doczekała się dwóch kontynuacji, ma teraz szanse powrócić w formie serialu.

Eduardo Sanchez, jeden ze współtwórców oryginału „The Blair Witch Project” wziął udział w specjalnej edycji podcastu „Diminishing Returns”, gdzie zdradził, że chce przenieść projekt do telewizji i stworzyć serial. Nie zdradził jednak żadnych szczegółów fabularnych tego projektu. Nie wiemy więc czy serial miałby być prquelem, Seulem czy opowiedzieć zupełnie nową historię.

Sanchez podkreśla jednak, że fani nie będą rozczarowani. Nad całością serialu mają czuwać twórcy pierwowzoru, a reżyserią poszczególnych odcinków mają być zatrudnieni uzdolnieni reżyserzy, ale na chwilę obecną nie padły żadne konkretne nazwiska. Serial „Blair Witch” znajduje się we wstępnym okresie przygotowawczym i jak na razie, jest rozpatrywany jako antologia. Sanchez nie wykluczył też możliwości, by i serialowa produkcja powstała w formie „found footage”.