Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

The Continental – serial z uniwersum Johna Wicka

Stacja Starz łączy siły z Lionsgate, aby powołać do życia serial telewizyjny „The Continental”, w oparciu o znakomitą fabułę filmów z Johnem Wickiem. Scenariusz napisze Chris Collins, który jest również showrunnerem serialu.

W produkcję będą też zaangażowani ludzie, którzy mieli związek z filmami: Keanu Reeves, Basil Iwanyk, Chad Stahelski, Derek Kolstad oraz David Leitch. Stahelski wyreżyseruje premierowy odcinek.

Adaptacja w postaci serialu była w planach już od jakiegoś czasu, ale najpierw Stahelski postanowił zrobić rozeznanie, czy w ogóle będzie zainteresowanie takim projektem, między innymi ze strony Lionsgate. Collins chce rozszerzyć znane już widzom uniwersum.

Ten serial będzie naprawdę czymś innym niż to, co widzimy w telewizji. – mówi Chris Albrecht, dyrektor generalny Starz. „The Continental” obiecuje włączyć tutaj gromkie sekwencje walki i intensywne strzelaniny pomiędzy profesjonalnymi zabójcami i ich celami, czego fani oczekiwali w serii filmów o Johnie Wicku, a także pozwala wprowadzić nowe, mroczne i fascynujące postacie, które zamieszkują ten podziemny świat. – dodaje.