Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

The CW zamawia cały sezon Black Lightning

Stacja The CW ogłosiła, które seriale dostaną kolejne sezony. Z nowymi odcinkami powrócą na antenę „iZombie” (zamówiony 4 sezon) i „The Originals” (5 sezon). Natomiast najnowsza pozycja w ramówce stacji, „Black Lightning”, który zadebiutuje na przełomie 2017 i 2018 roku, dostał zamówienie na pełny sezon!

„Black Lightning” dołączy niebawem do serialowego uniwersum DC na antenie The CW. Serial opowiadać będzie o pierwszym wielkim superherosie o afroamerykańskim pochodzeniu, czyli Black Lightning – postaci wykreowanej przez Tony’ego Isabellę i Trevora von Eedena w jednym z komiksów DC. Cress Williams zagra tytułową postać, nauczyciela imieniem Jefferson Pierce, który jest emerytowanym superbohaterem i wskutek wydarzeń uderzających w jego rodzinę postanawia powrócić na łono sprawiedliwości i zwalczać zbrodnię.

Projekt „Black Lightning” powstaje przy współpracy Warner Bros. TV, Berlanti Productions oraz Akil Productions. Małżeństwo Akil, Salim Akil i Mara Brock Akil, napisało scenariusz i są producentami wykonawczymi, podobnie jak Greg Berlanti („The Flash”, „Arrow”, „Legends of Tomorrow”) oraz Sarah Schechter.

W serialu wystąpią Nafessa Williams i China Anne McClain – pojawią się w rolach córek tytułowego herosa, które później same stały się superbohaterkami walczącymi o sprawiedliwość.

Oficjalny zarys fabularny serialu brzmi: Jefferson Pierce, który dawno już odłożył swój kostium i sekretną tożsamość, teraz jest zmuszony do powrotu – wszystko to przez jego córkę, która zostaje zwerbowana do lokalnego gangu i wikła się w nieciekawe towarzystwo.

Black Lightning kostium