Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

The Expanse dostaje drugi sezon!

Syfy ogłosiło dzisiaj, że pojawi się drugi sezon serialu „The Expanse”, który będzie się składał z 13 odcinków. Premiera prawdopodobnie będzie miała miejsce na początku 2017 roku.

„The Expanse” jest serialem, który zyskał zarówno ogromną liczbę fanów, jak i sporo osób, które go skrytykowały. Jednakże pierwszy odcinek serialu obejrzało on-line bądź na żądanie łącznie 4,5 mln widzów. Natomiast już 5 stycznia zadebiutuje piąty odcinek pierwszego sezonu, który ma się całkowicie składać z 10 epizodów.

W obsadzie serialu występują m.in.: Thomas Jane (Detektyw Miller), Shohreh Aghdashloo (Chrisjen Avasarala), Steven Strait (Holden), Cas Anvar (Alex Kamal), Florence Faivre (Julie Mao), Kristen Hager (Ade Nygaard), Chad L. Coleman (Fred Johnson), Jared Harris (Anderson Dawes) oraz Shawn Doyle jako Sekretarz Errinwright.

Scenariuszem i stworzeniem drugiego sezonu mają się zająć Mark Fergus i Hawk Ostby. Są oni również producentami wykonawczymi i showrunnerami wraz z Naren Shankar.

Produkcją i finansowaniem zajmuje się Alcon Television Group, a serial powstał w oparciu o cykl książek Jamesa S.A. Coreya.