Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

The Last of Us | HBO prezentuje obsadę

Stacja HBO udostępniła oficjalne wiadomości na temat obsady wyczekiwanej serialowej adaptacji „The Last of Us”. Poznaliśmy m.in. nazwisko aktorki, która sportretuje postać Riley Abel. Zagra ją Storm Reid („Zniewolony. 12 Years a Slave”, „Euforia”).

Fabuła gry „The Last of Us” opowiada o mężczyźnie Joelu i Ellie, dziewczynce, która jest kluczem do antidotum na zarazę, która przetrzebiła ludzkość. W postapokaliptycznym świecie, podzielonym na frakcje, pełnym przemocy i niebezpieczeństw ta dwójka stara się dotrzeć do bezpiecznego miejsca.

Serial na podstawie gry studia Naughty Dog co raz bliżej. HBO niedawno ogłosiło, że Storm Reid pojawi się gościnnie w produkcji. Zagra ona postać Riley Abel w której zakochana była nastoletnia Ellie. Przypominamy, że rola Ellie przypadła Belli Ramsey, czyli młodej aktorce znanej ze sportretowania postaci Lyanny Mormont w „Grze o tron”. Natomiast Joela zagra Pedro Pascal („The Mandalorian”), który także pracował na planie „Gry o tron” – wcielił się tam w Oberyna Martella. Obok nich pojawią się też Gabriel Luna (Tommy), Murray Bartlett (Frank), Con O’Neill (Bill),Jeffrey Pierce (Perry), Nico Parker (Sarah) i Anna Torv (Tess).

Za serial odpowiedzialni są Craig Mazin („Czarnobyl”) jako showrunner i twórca gry „The Last of Us” Neil Druckmann. Odcinek pilotowy wyreżyseruje Kantemir Bałagow („Wysoka dziewczyna”). Serial wyprodukuje HBO i Sony Pictures Television we współpracy z PlayStation Productions, Word Games oraz studiem Naughty Dog.