Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

The Last of Us kolejnym hitem HBO?

W mediach pojawiły się nieoficjalne doniesienia na temat przyszłości projektu „The Last of Us”, nad którym pracuje HBO. Podobno stacja ma plany na wieloletnią rozbudowę serialu i nie będzie żałować budżetu.


Obecnie w Kanadzie trwają zdjęcia do pierwszego sezonu ekranizacji „The Last of Us”. Jednak HBO ma większe plany dotyczące serialu – chce by na lata zagościł w jej ramówce, a w przyszłości chce rozbudowana ekranie uniwersum stworzone przez Naughty Dog.Tymi wiadomościami podzielił się z mediami Jason Kenney, premier prowincji Alberta.

Polityk wspominał o projekcie HBO podczas spotkania z lokalną społecznością. Stacja planuje zagościć z planem zdjęciowym w Kanadzie na dłuższy czas, a Kenney podał, że możemy spodziewać się kolejnych inwestycji HBO w Albercie:

HBO wyda na blisko 200 mln dolarów rocznie na „The Last of Us”, a produkcja może trwać nawet osiem sezonów! Będzie to bardzo korzystne dla regionu, bo jak już wcześniej wspominaliśmy – serial HBO ma stworzyć zapotrzebowanie setki miejsc pracy.

Jeżeli HBO faktycznie ma zamiar stworzyć z marki tak ogromną inwestycję, to możemy się spodziewać, że „The Last of Us” zostanie jedną z flagowych produkcji stacji. Jak na razie te wieści pozostają jednak w sferze spekulacji i trzeba poczekać na wyniki oglądalności 1. sezonu serialu. To właśnie od nich zależy przyszłość produkcji.

W obsadzie “The Last of Us” znaleźli się dotychczas Pedro Pascal (Joel), Bella Ramsey (Ellie), Gabriel Luna (Tommy), Murray Bartlett (Frank), Con O’Neill (Bill),Jeffrey Pierce (Perry), Nico Parker (Sarah) i Anna Torv (Tess).