Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

The Man Who Fell to Earth | Zwiastun serialu od Showtime

Stacja Showtime udostępniła w sieci pierwszy oficjalny zwiastun serialu opartego na powieści autorstwa Waltera Tevisa pt. „Człowiek, który spadł na ziemię”.

To kolejna ekranizacja tej powieści Trevisa. Pierwszą był film z 1976 roku w reżyserii Nicolasa Roega, w którym główną rolę zagrał David Bowie. Teraz, w obsadzie serialu „The Man Who Fell to Earth” w roli tytułowej zobaczymy Chiwetela Ejiofora jako Faraday’a, a obok niego pojawią się: Sarah Molkenthin, Kate Mulgrew, Daniel Topic, Tomi May, Sarah Quist, Jimmi Simpson, Rob Delaney, Clarke Peters, Joana Ribeiro.

Serial opowiada o kosmicie, który przybywa na naszą planetę w kluczowym momencie dla ludzkiej ewolucji. Musi skonfrontować się z własną przeszłością, by móc zdecydować o przyszłości ludzkiej rasy.

Showrunnerem i twórcą 10-odcinkowego pierwszego sezonu jest jest Alex Kurtzman, znany z takich produkcji jak „Star Trek: Discovery” czy „Star Trek: Picard”. W pracach nad serialem pomaga mu Jenny Lumet („Rachel wychodzi za mąż”). Poznaliśmy też tytuły odcinków 1. sezonu:
1. Hallo, Spaceboy
2. Unwashed and Somewhat Slightly Dazed
3. New Angels of Promise
4. Under Pressure
5. Moonage Daydream
6. Changes
7. Cracked Actor
8. The Pretty Things Are Going To Hell
9. As The World Falls Down
10. The Man Who Sold The World

Premierę „The Man Who Fell to Earth” w USA zaplanowano na wiosnę 2022 roku.