Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

The Mandalorian z drugim sezonem

Wprawdzie nie odbyła się jeszcze premiera pierwszego sezonu „The Mandalorian”, ale serial z uniwersum „Gwiezdnych Wojen” doczeka się co najmniej pakietu kolejnych epizodów. Taka decyzja została podjęta przez Disneya, który najwyraźniej nie ma zamiaru kazać długo oczekiwać potencjalnym widzom na kontynuacje treści, mających zadebiutować na platformie Myszki Miki.

Showrunnerem drugiego sezonu pozostanie Jon Favreau, reżyser m.in. „Iron Mana 2” czy „Kowboi i obcych” oraz aktor znany choćby z roli Happy’ego Hogana w Marvel Cinematic Universe. Głównym powodem tego, że Jon wciąż piastuje to stanowisko ma być podobno duże zadowolenie włodarzy wytwórni z pracy twórcy. W niej z kolei ma wspomóż go Dave Filoni, również biorący udział przy pierwszym sezonie, choć nie wiadomo jakie tym razem przypadnie mu zadanie. Przewidywalnie weźmie udział w produkcji albo w charakterze producenta, albo reżysera kilku odcinków.

W obsadzie „The Mandalorian” znaleźli się Pedro Pascal, Carl Weathers, Werner Herzog, Emily Swallow, Taika Waititi, Nick Nolte, Giancarlo Esposito, Bill Burr, Omid Abtahi oraz Gina Carano.

Serial skoncentruje się na perypetiach samotnego, mandaloriańskiego wojownika, akcja zaś będzie rozgrywać się po wydarzeniach z „Powrotu Jedi”.