Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

The Outpost – nowy serial fantasy od producentów Gwiezdnych wrót już wkrótce na kanale SCI FI

NBC Universal International Networks (NBCUIN) ogłosiło zakup serialuThe Outpost—nowej, oryginalnej produkcji SCI FI przeznaczonej dla kanałów marki spoza USA. Producentami wykonawczymi serialu są Dean Devlin, współscenarzysta i producent filmu Stargate z 1994 r.oraz Jonathan Glassner, showrunner i producent serialu Gwiezdne wrota. 10 godzinnych odcinków pojawi się na kanale SCI FI w Polsce jeszcze w 2018 r.

The Outpost to przygodowy serial fantasy opowiadający o losach Talon (w tej roli Jessica Green znana z Roman Empire, Ash vs Evil Dead)—silneji niezależnej bohaterki, która jest jedyną ocalałą przedstawicielką rasy Czarnokrwistych. Wiele lat po tym, jak cała jej wioska została zniszczona przez gang brutalnych najemników, Talon udaje się do oddalonej od cywilizacji bazy, śledząc zabójców swojej rodziny. W podróży do odległej placówki dziewczyna odkrywa, że posiada tajemniczą nadprzyrodzoną moc, którą musi nauczyć się kontrolować, aby uratować siebie i obronić świat przed fanatycznym religijnym dyktatorem.

W obsadzie The Outpostpojawi się równieżKristian Nairn (Hodor z Gry o tron, Mythica), Jake Stormoen (znany z Extinct, serii Mythica), Andrew Howard (Hatfields and McCoys: Wojna Klanów, Hell on Wheels), Anand Desai-Barochia (Emmerdale, Lake Mead) i Robyn Malcolm (Tajemnice Laketop, Hostiles).

Poza Devlinem i Glassnerem, za produkcję The Outpost odpowiada zespół Marcusa Roskina i Rachel Olschan-Wilson z wytwórni Electric Entertainment oraz zespółArrowstorm Entertainment, którym kierują Jason Faller i Kynan Griffin (odpowiedzialni za serięfilmów Mythica) oraz Jennifer Griffin z tej samej firmy. Twórcami serialu jest duet Kynan Griffin i Jason Faller.

SCI FI to kanał w całości poświęcony tematyce science fiction, który jest doskonałym miejscem spotkań dla prawdziwych fanów gatunku,”— powiedział Steve Patscheck, EVP Global Programming, NBCU International Networks. „Serial The Outpost pokazuje zaangażowanieSCI FI w tworzenie społeczności spod znaku fantasy, zjawisk paranormalnych i superbohaterów dla fanów z całego świata. Z niecierpliwością czekamy na premierę serialu”—dodał.

Cieszymy się z długofalowej współpracy z NBCUniversal International, która już wkrótce zaowocuje powstaniem kolejnej koprodukcji”,—powiedziała Sonia Mehandjiyska, Head of International Distribution, Electric Entertainment.

Jesteśmy podekscytowani współpracą z NBCUIN i SCI FI na arenie międzynarodowej. Fani i pasjonaci gatunku na całym świecie przełączają się na SCI FI w poszukiwaniu najlepszych filmów i seriali o tematyce sci-fi, i wiemy, że The Outpost spełni ich oczekiwania”—powiedział Jason Faller, producent wykonawczy, Arrowstorm Entertainment. „Świetna obsada i wciągający scenariusz sprawią, że widzowie już wkrótce odkryją swoją nową ulubioną serię fantasy„.

Electric Entertainment będzie prowadziłosprzedaż produkcjidla krajów, w których nie nadaje SCI FI podczas wydarzenia NATPE and Berlin. Biuro Rozwoju Gospodarczego Gubernatora stanu Utah oraz Utah Film Commission, pod kierownictwem Virginii Pearce umożliwiło zlokalizowanie produkcji na terenie stanu Utah.

***

Źródło: informacja prasowa

NBCUniversal International Networks to jedna z największych na świecie telewizyjnych sieci rozrywkowych, oferująca atrakcyjne kanały w ponad 176 krajach Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki, Ameryki Łacińskiej oraz Azji. Portfolio składa się z kanałów: Universal Channel, Syfy, E! Entertainment Television, 13th Street, DIVA, Studio Universal, Telemundo, The Style Network i Golf Channel. Te wyjątkowe marki dostarczają pełen zakres oferty rozrywkowej do lokalnych odbiorców na całym świecie. Portfolio w Wielkiej Brytanii zawiera także kanał Movies 24. Dodatkowo NBCUniversal News Group, jedno z najbardziej wpływowych i poważanych portfolio telewizyjnych i internetowych programów informacyjnych, obsługuje na arenie międzynarodowej stacje CNBC i NBC News.

NBCUniversal International Networks jest oddziałem NBCUniversal, jednej z wiodących globalnych spółek medialno-rozrywkowych, zajmujących się rozwojem, produkcją oraz marketingiem rozrywkowych i informacyjnych kanałów telewizyjnych przeznaczonych dla odbiorców na całym świecie. Portfolio NBCUniversal składa się z kanałów informacyjnych oraz rozrywkowych, czołowego producenta filmów fabularnych, znaczących producentów telewizyjnych, wiodącej grupy kanałów telewizyjnych, światowej sławy tematycznych parków rozrywki i grupę internetowych firm. NBCUniversal jest filią Comcast Corporation.

O Electric Entertainment
Electric Entertainment z siedzibą w Los Angeles to firma zajmująca się produkcją, dystrybucją i postprodukcją.Electric odpowiada za m.in. serial Bibliotekarze, którego czwarty sezon miał swoją oficjalną premierę 13 grudnia 2017. Kolejna produkcja studia to Bad Samaritian, którego premiera zapowiedziana jest na pierwszy kwartał 2018. Film wyreżyserowany został przez Deana Devlina. W obsadzie znaleźli się David Tennant i Robert Sheehan. Za produkcję odpowiada Devlin i jego zespół złożony z Marca Roskina and Rachel Olschan.

Nowo utworzony krajowy oddział dystrybucyjny firmy Electric wyprodukowałwłaśnie filmową biografię Roba Reinera, LBJ. W filmiewystępują Woody Harrelson, Jennifer Jason Leigh, Richards Jenkins, Bill Pullman i Jeffrey Donovan. Niedawno firma wydała także film pokazywany na Festiwalu Filmowym w Tribece, Księga miłości z udziałem Jasona Sudeikisa, Jessiki Biel i Maisie Williams.

Szef działu dystrybucji międzynarodowej Sonia Mehandjiyska, Wiceprezes ds. Dystrybucji międzynarodowej i koprodukcji Nolan Pielak oraz konsultant ds. Sprzedaży i dystrybucji, Steve Saltman, sprzedają międzynarodowe prawa do Bad Samaritian, LBJ i Bibliotekarzy na nadchodzących targach, w tymna NATPE and Berlin.

O Arrowstorm Entertainment
Arrowstorm Entertainment to szybko rozwijające się studio producenckie z siedzibą w Utah, na południe od Salt Lake City. Misją Arrowstorm jest pobudzanie wyobraźni międzynarodowej widowni, dzięki bibliotece liczącej ponad dwadzieścia filmów z gatunku science fiction i fantasy.