Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

The Sandman | koniec zdjęć na planie serialu

Tymi dobrymi wieściami podzielił się podczas Q&A na Tumblrze sam Neil Gaiman. Pisarz zapowiedział jednak, że nie zna jeszcze daty premiery serialu.

Zakończono prace na planie „The Sandman” od Netlfixa. Projekt został oparty na cyklu komiksów autorstwa Neila Gaimana wydanych pod tym samym tytułem przez DC Comics. Serial wszedł w czasochłonny etap postprodukcji, więc premiery możemy spodziewać się najwcześniej w 2022 roku.

„Sandman” to seria komiksów poświęcona Morfeuszowi, władcy krainy snów. Początkowe tomy tworzone były w konwencji horroru, ale po pewnym czasie seria zwróciła się w stronę niekonwencjonalnego urban fantasy. Fabuła komiksów rozpoczyna się w momencie, gdy przetrzymywany przez siedemdziesiąt lat w niewoli Sandman wreszcie ucieka i zamierza odbudować swe królestwo, nie unikając nowoczesnych rozwiązań. Oprócz tytułowego bohatera na kartach komiksu przewija się także jego wesołe rodzeństwo: Los, Śmierć, Delirium, Zniszczenie, Rozpacz i Pożądanie.

Showrunnerem i scenarzystą serialu jest Allan Heinberg („Wonder Woman”). Neil Gamian czuwa nad projektem w charakterze producenta wykonawczego i współautora serialu. W obsadzie znaleźli się między innymi: Tom Sturridge (jako Sen), Gwendoline Christie (Lucyfer), Vivienne Acheampong (Lucienne), Charles Dance (Roderick Burgess), Sanjeev Bhaskar (Kain), Asim Chaudhry (Abel), Boyd Holbrook (Koryntczyk), a także Jenna Coleman, Stephen Fry, Sanjeev Bhaskar, Kirby Howell-Baptiste, Mason Alexander Park, Donna Preston, Niamh Walsh, Kyo Ra, Razane Jammal, Sandra James Young, Patton Oswalt, Joely Richardson oraz David Thewlis.