Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

The Walking Dead powróci w 9 sezonie z nowym showrunnerem

Stacja AMC ogłosiła, że ich flagowy serial „The Walking Dead”, dostał zamówienie na kolejny, 9 już sezon. Decyzja o przedłużeniu nie jest zaskoczeniem, ale niespodzianką okazała się zmiana osoby odpowiedzialnej za serial. Nowym showrunnerem będzie bowiem Angela Kang.

Showrunnerką 9. sezonu została Angela Kang – scenarzystka, która pracuje przy „The Walking Dead” od 2011 roku. Dotychczasowy showrunner, Scott Gimple, zajmie się natomiast pracą nad całokształtem uniwersum serii – „The Walking Dead” i „Fear the Walking Dead” oraz ich ewentualnymi przyszłymi spin-offami.

„The Walking Dead” to wyjątkowa produkcja. Serial rozpoczął się w zupełnie innej epoce telewizji i nadal rozwija się w nowej erze, prezentując widzom ekscytujące historie i znakomitych bohaterów, opartych na niesamowitym komiksie Roberta Kirkmana. – skomentował Scott Gimple. Natomiast nowa showrunnerka, Angela Kang podkreśliła: – Ekscytuje mnie moja nowa rola. Praca nad adaptacją komiksu Roberta Kirkmana to dla mnie spełnienie fanowskiego marzenia.