Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

The Walking Dead zakończy się…. No właśnie, nie przed końcem świata?

Ulubiony serial miłośników zombie wraca z nowymi odcinkami 14 lutego. Ci, którzy mają nadzieję, że jego koniec jest jeszcze odległy – mogą spać spokojnie. Stacja AMC nie planuje zamknięcia serii, dopóki komiksy, na podstawie których powstaje, mają się dobrze. A i tu nie zanosi się na spadek formy.

Odpowiedzialny w AMC za program i rozwój Joel Stillerman oraz prezes sieci, Charlie Collier, w wywiadzie dla Vulture, zapewniają, że nie myślą o zakończeniu serialu o chodzących trupach, a wręcz przeciwnie – utrzymać go przy (nomen-omen) życiu jak najdłużej. Przynajmniej dopóki komiksy „The Walking Dead” mają się dobrze.

To, jak długo serial będzie kontynuowany, jest ściśle związane z kondycją fabuły w komiksach. W tej seria pracuje na najwyższych obrotach – zapewnia Stillerman. Podkreśla, że Robert Kirkman cały czas osobiście pisze każdą linijkę dialogów, wciąż z takim samym zaangażowaniem, jak wówczas gdy zaczynał serię. – To jest w dużej mierze DNA serialu. Widać, że [Robert Kirkman] może ciągnąć to jeszcze przez bardzo długi czas. A my jesteśmy na to gotowi – dodaje.

Również Collier potwierdza, że nie zanosi się na to, aby nowe odcinki i sezony miały przestać się pojawiać w najbliższym czasie:

– Nie rozmawiamy o zakończeniu „The Walking Dead”, ale o tym, jak utrzymać go na pierwszej pozycji wśród telewizyjnych show, co zrobić, aby nadal miał tyle świeżości, co w sezonie szóstym. Bardzo nam zależy na tym, by każdy aspekt był świeży i oryginalny, by unikać naśladownictwa i żeby nic nie mogło być brane za pewnik. Planujemy na bieżąco i z myślą o przyszłości – i nie przewidujemy w tej chwili zakończenia – mówi Collier.

Cały wywiad możecie przeczytać pod tym adresem.