Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

The Witcher: Blood Origin | Ogłoszenie obsady i reżyserek

Netflix ogłosił dziś, że do obsady serialu The Witcher: Blood Origin dołączają:

Mirren Mack (The Nest) jako Merwyn

Lenny Henry (serial Władca Pierścieni) jako Balor

Jacob Collins Levy (Młody Wallander) jako Eredin

Lizzie Annis jako Zacaré

Huw Novelli (Obserwowani) jako Callan “Brother Death”

Francesca Mills (Rozpustnice) jako Meldof

Amy Murray jako Fenrik

Nathaniel Curtis (Bo to grzech) jako Brían

Zach Wyatt (Karen Pirie) jako Syndril

Dylan Moran (Księgarnia Black Books) jako Uthrok One-Nut

 

Sarah O’Gorman (Przeklęta, Upadek Królestwa) wyreżyseruje pierwszy, czwarty i szósty odcinek, a Vicky Jewson (Ścigane, Zrodzona z wojny) – drugi, trzeci i piąty.

Produkcja przedstawia dawno zapomnianą historię osadzoną w świecie elfów, która wydarzyła się 1200 lat przed akcją przedstawioną w serialu Wiedźmin. Opowie o pochodzeniu i losach pierwszego Wiedźmina oraz o wydarzeniach, które doprowadziły do “Koniunkcji Sfer”, kiedy to światy potworów, ludzi i elfów połączyły się.

„The Witcher: Blood Origin” będzie sześcioodcinkowym limitowanym prequelem do wydarzeń z Wiedźmina. W obsadzie znajdują się także ogłoszeni już wcześniej: Laurence O’Fuarain (Fjall) Sophia Brown (Éile) i Michelle Yeoh (Scían).

Declan de Barra będzie pełnił funkcje producenta wykonawczego i showrunnera, a Lauren Schmidt Hissrich i Matt O’Toole będą producentami wykonawczymi. Andrzej Sapkowski zostanie konsultantem kreatywnym serialu, a Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind oraz Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Films będą producentami wykonawczymi.

Zdjęcia do serialu rozpoczną się w sierpniu.

 

Mirren Mack

Mirren jest znana z serialu BBC 1 The Nest napisanego przez Nicole Taylor (Siła marzeń, Three girls), oraz z serialu Netflix Sex Education.

 

Lenny Henry

Lenny Henry jest komikiem od 16 roku życia. Rozpoczynał karierę jako gwiazda telewizji dziecięcej, a z czasem stał się jednym z najbardziej znanych brytyjskich komików, a także pisarzem, filantropem i wielokrotnie nagradzanym aktorem. W ostatnich latach Lenny wystąpił w Komedii omyłek w Royal National Theatre, Płotach w Duchess Theatre, Karierze Artura Ui w Donmar Warehouse oraz King Hedley II w Theatre Royal Stratford East. Na ekranie Lenny wystąpił w takich produkcjach jak Broadchurch, The Syndicate, The Long Song oraz w filmie biograficznym Danny and The Human Zoo. Firma producencka Lenny’ego, Douglas Road, wyprodukowała we współpracy z Burning Bright głośny ostatnio film dokumentalny The Commonwealth Kid, a w planach ma wiele innych produkcji. Jako współzałożyciel Comic Relief Lenny ogłosił w tym roku, że w ciągu ostatnich 30 lat brytyjskie społeczeństwo przekazało na rzecz Comic Relief ponad 1 miliard funtów. Lenny jest też aktywnym działaczem na rzecz różnorodności i wygłasza swoje przemówienia na ten temat na całym świecie. W 2015 roku otrzymał tytuł szlachecki za zasługi dla dramatu i działalności charytatywnej. W 2018 roku BBC nadało The Lenny Henry Birthday Show przedstawiający jego karierę, aby uczcić 60. urodziny aktora. Jesienią 2019 roku Faber opublikował pamiętnik Lenny’ego Who am I again? na podstawie którego napisał program, z którym przez dwa miesiące odbywał tournée po Wielkiej Brytanii.

W 2020 roku Lenny otrzymał kolejne zamówienia na książki – w przygotowaniu jest kolejna część pamiętnika, dwie książki na temat różnorodności oraz seria książek dla dzieci wydana przez Pan Macmillan. Lenny przygotowuje również swój własny serial telewizyjny i właśnie ogłoszono, że wystąpi w nadchodzącej serialowej adaptacji Władcy Pierścieni przygotowywanej przez Amazon.

The Witcher: Blood Origin

Lenny Henry & FareShare

 

Jacob Collins Levy

Jacoba Collinsa-Levy’ego można obecnie oglądać w skandynawskim thrillerze Netflix Młody Wallander, w którym gra głównego antagonistę. Wystąpił także u boku George’a McKaya w filmie Justina Kurzela Prawdziwa Historia Gangu Kelly’ego, a także gościnnie jako Lord Byron w serialu Doctor Who w 2020 roku.

Spośród innych ról warto wymienić fantastyczną i przezabawną gościnną rolę główną w serialu komediowym Pure stacji Channel 4, a także główną rolę (Henryka VII) u boku Jodie Comer w serialu Starz Biała księżniczka.

The Witcher: Blood Origin

Photo Credit: Vitoria Dahara

 

Zach Wyatt

Zach Wyatt zadebiutował na zawodowej scenie w sztuce I And You w Hampstead u boku Maisie Williams. Grał główne role na scenach The Young Vic i The Globe. Został uznany za jedną z 10 twarzy teatralnych, które należy obserwować w 2019 roku.

Na ekranie Zach pojawił się jako Jimi Hendrix w serialu Sky Arts Urban Myths: Hendrix & Handel, a wkrótce będzie można go zobaczyć jako stałego członka głównej obsady w Karen Pirie od ITV i World Productions (Line of Duty/The Bodyguard).

The Witcher: Blood Origin

Photo Credit: Daniel Sutka

 

Lizzie Annis

Lizzie ukończyła The Oxford School of Drama w 2020 roku, a rola w The Witcher: Blood Origin będzie jej zawodowym debiutem.

 

Huw Novelli

Huw Novelli jest walijskim aktorem, który ma bogate doświadczenie w filmie i telewizji. Na swoim koncie ma takie produkcje jak Snow Spider (BBC), Obserwowani (BBC), The Watcher in the Woods”(Lifetime) i Ordinary Lies (BBC).

Huw zadebiutował na zawodowej scenie w wieku dwunastu lat. Podróżował po całym świecie z produkcjami scenicznymi i odbył liczne tournée po Wielkiej Brytanii. Zagrał w takich produkcjach jak Hamlet, Horvald Helmer, Makbet i Dracula.

The Witcher: Blood Origin

 

Francesca Mills

Francesca jest najbardziej znana z roli Cherry Dorrington w serialu oryginalnym Hulu Rozpustnice  oraz Earthy Mangold w serialu BBC Worzel Gummidge. Ostatnio pracowała u boku Danny’ego Boyle’a w serialu Pistol produkcji FX.

Inne jej telewizyjne dokonania to: Jack and the Beanstalk: After Ever After (Sky), Dr. Seuss’ the Grinch Musical (NBC).

Wśród występów teatralnych znalazły się: All of Us (National Theatre), Malory Towers (Wise Children), The American Clock (The Old Vic Theatre), A Midsummer Night’s Dream (Sheffield Crucible), Two Noble Kinsmen (Shakespeare’s Globe), Pity (Royal Court), A Tale Of Two Cities (Regent’s Park), Cyrano de Bergerac (Northern Broadsides/UK Tour), A Pacifist’s Guide to War on Cancer (National Theatre/Complicite), The Government Inspector (Birmingham Rep/spektakle wyjazdowe w Wielkiej Brytanii), Peter Pan (Wimbledon) i See How They Run (spektakle wyjazdowe w Wielkiej Brytanii).

Francesca została nominowana w 2017 roku do nagrody Iana Charlestona za występ w The Government Inspector (Birmingham Rep).

Francesca szkoliła się w The Academy for Theatre Arts.

 

Amy Murray

Amy jest tegoroczną absolwentką The Royal Conservatoire of Scotland.

Wystąpiła w filmach krótkometrażowych: Cold On Earth jako Hanna (Royal Conservatoire of Scotland), Outcast jako Rough Sleeper (Royal Conservatoire of Scotland), Carolina jako Carolina (On The Verge Virtual Festival) i Family Secret jako Louise (Royal Conservatoire of Scotland).

W swoim dorobku teatralnym ma również role w: The Coat jako Katina (Theatre Whilst Training), The Assumption jako Molls (Theatre Whilst Training), Glory on Earth jako Mary Queen of Scots (Theatre Whilst Training), TANYA a New Musical jako BSL Performer (Theatre Whilst Training), The Gashlycrumb Tinies jako Gracie (Theatre Whilst Training), Sonder jako Tami (Theatre Whilst Training), August: Osage County jako Barbara (Theatre Whilst Training), I Am Going To Tell You About My Life jako ona sama (Glasgow International) i Talking Hands jako ona sama (The Storytelling Village Centre).

Photo Credit: Donagh Marnane

 

Nathaniel Curtis

Brytyjski aktor Nathaniel Curtis znany jest dzięki roli w przełomowym serialu Russella T. Davie dla Channel 4/HBO Bo to grzech, który przedstawia życie grupy gejów i ich przyjaciół, którzy żyli w czasach kryzysu HIV/AIDS w Wielkiej Brytanii w latach 80. Rolling Stone nazwał serial „bezlitosnym, ale sentymentalnym koktajlem składników, które doskonale się komponują”.

Photo Credit: David Reiss

 

Dylan Moran

Dylan Moran jest komikiem, aktorem i pisarzem, który w 1996 roku został najmłodszym w historii laureatem nagrody Perrier. Księgarnia Black Books, hitowy sitcom Channel 4, którego był współautorem i odtwórcą głównej roli, przyniósł mu dwie nagrody BAFTA, a od tego czasu zdobył liczne nagrody i wyróżnienia za swoją pracę w telewizji i występy na żywo. Jako komik Moran wielokrotnie występował na całym świecie. W jego dorobku filmowym znajdują się m.in. Wysyp żywych trupów i Gazu, mięczaku, gazu!, Film, w którym gram i Kalwaria.

Photo Credit: Andy Hollingworth


Źródło: Netflix (materiały prasowe)