Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

The Witcher – nowe zdjęcia i informacje

Z okazji zbliżającego się włoskiego konwentu Lucca Comics & Games w sieci pojawiło się kilka nowych informacji i zdjęć związanych z serialem „The Witcher” od Netfliksa.

Koniec roku nadchodzi wielkimi krokami, a choć wiadomo już o tym, kiedy „Wiedźmin” zagości na platformie Netflix, to włodarze wciąż niechętnie udzielają większych informacji na temat serialu opartego o prozę Andrzeja Sapkowskiego. Ostatnio ukazał się teaser przygotowany z okazji Lucca Comics & Games, ujęcia z produkcji oraz kilka wywiadów z twórcami, w których zdradzono nieco szczegółów o realizacji.

The Witcher The Witcher

W serialu „Wiedźmin” głównymi postaciami są Geralt (Henry Cavill), Ciri (Freya Allan) i Yennefer (Anya Chalotra). Obie bohaterki na ekranie mają zostać bardziej rozbudowane względem pierwowzoru.

Lauren S. Hissrich („The Umbrella Academy”) została showrunnerką pierwszego sezonu „The Witcher”. Serial adaptuje opowiadania z dwóch zbiorów oraz „Krew elfów”, a po części i „Czas pogardy”.

W jednym z wywiadów Hissrich wspomniała, że z Andrzejem Sapkowskim po raz pierwszy spotkała się w kwietniu 2018 roku, gdy zawitała do Polski. Sapkowski był już wówczas zaangażowany w proces tworzenia serialu – jako konsultant. Udało się im przedyskutować strukturę fabuły, kreację postaci oraz casting, w dodatku pisarz otrzymał wgląd do wszystkich scenariuszy.

Z kolei na pytanie o grę i jej wpływ na serial odpowiedziała, że dostała szansę przedstawienia zupełnie innej wizji, odrębnej od popularnych gier, bo opartych przede wszystkim na książkach. Jednak napomknęła, że coś zaczerpnęła z gier – relację Geralta z Płotką, dość specyficzną, która w serialu będzie elementem humorystycznym.

The Witcher The Witcher


Źródło: konbini.com/corriere.it