Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Thorgal zawita na mały ekran

Pierwsze informacje o przymiarkach do projektu serialu na podstawie serii komiksów o „Thorgalu” pojawiły się w 2016 roku i od tej pory nie pojawiały się kolejne wieści na temat produkcji. Do dziś!

Reżyser Henckel von Donnersmarck, który promuje obecnie w Wenecji swój najnowszy obraz – „Werk ohne Autor”, ogłosił, że serial „Thorgal” naprawdę powstanie! Musieliśmy czekać tak długo na oficjalne potwierdzenie ze względu na to, że „Thorgal” jest bardzo potężna marką w Europie i walka o prawa do jej ekranizacji była niezwykle długa i skomplikowana, jednak ostatecznie – wygrana! Tyle o projekcie serialu mógł zdradzić niemiecki filmowiec.

Sam von Donnersmarck jest prywatnie wielkim fanem komiksów o Thorgalu. Podziwia mnogość wątków i bogactwo świata wykreowanego przez twórców serii. Przyznał, że od początku pomysłu na ekranizację brał pod uwagę wyłącznie formę serialową. W kinie zbyt dużo rzeczy trzeba byłoby uprościć lub pominąć.

Von Donnersmarck potwierdził dodatkowo, że będzie kierował zespołem scenarzystów i osobiście wyreżyseruje tyle epizodów, ile tylko fizycznie będzie możliwe. Na chwilę obecną nie mógł zdradzić, w jakim momencie komiksowej fabuły rozpocznie się akcja serialu.

“Thorgal” to rysowany przez Polaka, Grzegorza Rosińskiego, jeden z najpopularniejszych francuskojęzycznych komiksów na świecie (za scenariusz odpowiadali kolejno: Jean Van Hamme, Yves Sente oraz Xavier Dorison). Opowiada o Thorgalu Aegirssonie, “gwiezdnym dziecku”, które jako niemowlę trafiło do Wikingów i wychowało się pośród nich.