Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Twórca Kaczych Opowieści o Dzielnym Agencie Kaczorze

Powróćmy na chwilę do czasu dzieciństwa. Pamiętacie bajki takie jak „Dzielny Agent Kaczor” oraz „Kacze Opowieści”? Chociaż obie produkcje pochodzą od Disneya i wiele osób uważa, że są ze sobą w pewien sposób połączone, a dokładniej, że „Dzielny Agent Kaczor” jest spin-offem drugiego tytułu, to twórca „Kaczych Opowieści”, Tad Stones, zapewnia, że tak nie jest.

Śmigacz McKwak pojawił się w „Kaczych Opowieściach”, a my użyliśmy Robokaczki jako bohatera w stylu Supermana, kogoś, kto zdobywa chwałę, w przeciwieństwie do Agenta Kaczora, a fani starają się połączyć te dwie rzeczywistości. W mojej książce są to dwa różne światy. – podkreśla Stones.

Śmigacz McKwak pojawia się w obu seriach, ale te dwie jego wersje w pewien sposób się różnią. Dodatkowo pomiędzy tymi historiami nie ma żadnej ciągłości, gdyż sam twórca przyznaje, że za nią nie przepada:

Fani przez to szaleją, ale nigdy nie byłem fanem ciągłości. Dorastałem w Srebrnej Erze komiksów. Tak, wiem, że Lois Lane nie wie, że Clark Kent jest Supermanem. Tylko podejrzewa. Jimmy Olsen jest jego kumplem. Chodził do liceum z Laną Lang. Takie podstawy zna każdy. – wyjaśnia Stones.