Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Twórczość George’a R.R. Martina posłuży za bazę dla kilku seriali!

Kolejna saga powieści z gatunku SF&F, której współautorem jest George R.R. Martin zmierza na mały ekran. Kilku ekranizacji doczeka się saga “Dzikie karty”, a zajmą się nimi platforma HULU oraz studia Universal Cable Productions.

“Dzikie karty”(“Wild Cards”) to redagowana przez Martina seria powieści, których autorami są m.in. Roger Zelazny, Walter Jon Williams, Carrie Vaughn, czy Howard Waldrop. W planach wytwórni jest opracowanie kilku powiązanych fabularnie seriali. Dwa projekty są już rozwijane, a ich fabułę napisze Andrew Miller (“Tajemny krąg”).

Oficjalny opis 1. tomu cyklu zatytułowanego “Dzikie karty”, który w Polsce ukazał się nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka prezentujemy poniżej. Saga liczy na chwilę obecną 27. tomów.

Pierwszy tom kultowego cyklu, w nowej edycji rozszerzony o kilka znakomitych opowiadań.

Alternatywna historia świata, w której obcy wirus uderzył w Ziemię w następstwie II wojny światowej, obdarzając garść ocalałych nadzwyczajnymi mocami. Niektóre z istot zostały nazwane Asami z powodu nadludzkich zdolności umysłowych i fizycznych, inne z powodu przybierających różne formy deformacji ciał i umysłu Jokerami, nieliczni zwrócili się przeciw ludzkości i opowiedzieli po stronie zła. Dzikie karty to historia ich wszystkich.