Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Ulica Sezamkowa tematem numer 1. w USA i na świecie

W Ameryce rozgorzała dyskusja dotycząca głównych bohaterów z kultowego programu dla dzieci “Ulica Sezamkowa”. Kontrowersje wywołała wypowiedź byłego scenarzysty show, Marka Saltzmana. Czy Bert i Ernie są parą?

Saltzman w jednym z ostatnich wywiadów przyznał, że gdy pracował nad scenariuszami do serialu zawsze miał na uwadze to, by w relacjach Berta i Erniego wzorować się na kochającej się parze. Ich układ oparł na własnym wieloletnim związku z partnerem, nieżyjącym już montażystą Arnoldem Glassmanem.

Po tej wypowiedzi w mediach rozgorzała prawdziwa burza, a w komentarzach całej sytuacji pojawiły się dwa, skrajne różne obozy. Children’s Television Workshop, które odpowiada za produkcję “Ulicy Sezamkowej” zostało tym samym zmuszone do ustosunkowania się i w oficjalnym komunikacie podkreśliło, że Ernie i Bert są przyjaciółmi. Dodatkowo zaznaczyło, że postacie są mupetami, więc nie mają ani płci, ani orientacji seksualnej, co oznacza, że nie są homoseksualistami. Podobnie współtwórca postaci Berta stanowczo dał do zrozumienia, że ten bohater nie jest gejem.