Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Unia Europejska ułatwia dostęp do seriali i filmów on-line

Już od przyszłego tygodnia użytkownicy platform streamingowych, którzy zapłacili za dostęp do produkcji bądź wydarzeń sportowych w sieci, będą mogli je oglądać także na zagranicznym wyjedzie. Nowe regulacje prawne dotyczące geoblokingu wchodzą w życie 1 kwietnia 2018 roku.

Do tej pory użytkownicy serwisów VOD, którzy mieli wykupione pakiety usług internetowych nie mogli z nich korzystać podczas pobytu za granicą z powodu na geoblokingu, tj. blokowaniu dostępu do materiałów on-line ze względu na ich lokalizację geograficzną. Problem ten napotkali z pewnością abonenci Netflix Polska, Showmaxa czy Ipla.tv. Na szczęście komunikat „z przyczyn technicznych wyświetlenie tego materiału poza granicami twojego kraju jest niemożliwe” odchodzi w zapomnienie z dniem 1 kwietnia.

Zapowiedziała to Mariya Gabriel, komisarz UE ds. gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego, podczas wczorajszej konferencji prasowej w Brukseli. Teraz będziemy mieć dostęp do wykupionych treści (filmów, seriali, muzyki, e-booków itd.), niezależnie od miejsca naszego pobytu, a także możliwe będzie rozszerzenie oferty i zakupienie kolejnych pakietów. Sprawę szczegółowo przedstawiła na swoich stronach Rzeczpospolita.

Z pewnością nowe regulacje prawne to krok w dobrym kierunku, który ucieszy wielu użytkowników platform streamingowych często podróżujących poza granice swojego kraju. Natomiast usługodawcom takie rozwiązanie umożliwi pozyskanie nowych abonentów.

Źródło: Rzeczpospolita