Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Uniwersum Jumpera zostanie rozbudowane w dwóch serialach

Na podstawie filmu „Jumper” z 2008 roku w reżyserii Douga Limana powstaną dwa seriale. Poznajcie szczegóły konkurencyjnych projektów poniżej.

Oficjalny opis pierwowzoru, „Jumpera” z 2008 roku:

Fantastyczny film przygodowy w reżyserii Douga Limana („Tożsamość Bourne’a”, „Mr. and Mrs. Smith”). Młody chłopak odkrywa, że posiadł zdolność teleportacji, dzięki której może przenosić się z miejsca na miejsce i postanawia odnaleźć człowieka odpowiedzialnego za śmierć swego ojca. W rolach głównych: Hayden Christensen („Gwiezdne wojny”), Samuel L. Jackson („Pulp Fiction”), Diane Lane („Niewierna”), Tom Hulce („Amadeusz”), Jamie Bell („King Kong”) i Rachel Bilson (serial TV „Życie na fali”).

W obsadzie pierwszego serialu nie zabraknie Jamiego Bella, który powtórzy rolę Griffina. Projekt będzie zarazem sequelem i rebootem filmu Limana. Scenariuszem i reżyserią pilota zajmie się Julian Simpson, a show wyprodukują Studio Canal, New Regency wraz z wytwórnią Lionsgate.

Natomiast konkurencyjny projekt serialu powstanie na zlecenie YouTube Red, a zajmie się reżyser nim twórca oryginału – Doug Liman. Wyreżyseruje on odcinek pilotowy na podstawie scenariusza stworzonego przez Jeffrey’a Liebera.

Ten serial będzie ekranizacją trzeciego tomu cyklu Stevena Goulda „Impulse”. Główną bohaterką będzie nastolatka, córka postaci sportretowanych w filmie „Jumper” przez Haydena Christensena i Rachel Bilson.