Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Villeneuve zajmie się serialem z uniwersum Diuny!

W planach Legendary Television znalazł się projekt „Dune: The Sisterhood”. Serial powstanie w oparciu o twórczość Franka Herberta i opowie o żeńskim zakonie, Gesserit. Dennis Villeneuve znalazł się w gronie twórców produkcji!

Hollywood czerpie pełnymi garściami z dorobku Franka Herberta. Denis Villeneuve tworzy obecnie kinową odsłonę „Diuny”, a teraz okazuje się, że będzie pracował też nad serialem „Dune: The Sisterhood”. Całość powstanie dla tworzonej przez WarnerMedia platformy streamingowej.

Denis Villeneuve zaangażował się w ten projekt i wiadomo, że stworzy co najmniej odcinek pilotowy i zajmie się produkcją. Fabułę rozpisze Jon Spaihts, jeden z twórców nowej kinowej „Diuny”. Nad serialem czuwają też Brian Herbert i Kevin J. Anderson.

„Dune: The Sisterhood” skupi się na zakonie Bene Gesserit, którego członkinie mają nadludzkie zdolności fizyczne i psychiczne oraz potrafią wpływać na cudzą podświadomość. Niestety, nie wiemy w jakim czasie zostanie osadzona fabuła serialu. Nie znamy też choćby przybliżonej daty premiery.