Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Vincent D’Onofrio o dołączeniu do kinowych widowisk Marvela

Serialowa część ekranizacji komiksów Marvela nie zaprezentowała jeszcze widzom wyraźnego nawiązania do kinowych herosów. I choć wielu bohaterów z seriali Netflixa, np. „Daredevil” czy „Jessica Jones”, stanowi istotną część MCU, to jednak nigdy nie doszło do crossovera pomiędzy telewizją i kinem. Ta sytuacja z pewnością nie ulegnie zmianie w najbliższym czasie.

Vincent D’Onofrio, wcielający się w serialu „Daredevil” od Netflixa w Kingpina, bardzo chciałby żeby jego postać pojawiła się w jednym z kinowych widowisk Marvela, jednak szanse na to są znikome. Aktor w jednym z ostatnich wywiadów z Digital Spy podkreślił, że mimo swoich najszczerszych chęci, pojawienie się Kingpina na dużym ekranie nie wchodzi w grę:

Jasne, że chciałbym stać się częścią kinowych widowisk, jednak niestety nie wydaje mi się to możliwe. To się raczej nigdy nie zdarzy, a już na pewno nie w najbliższej przyszłości. Kevin Feige ma w tym aspekcie rację: uniwersum jest zbyt zatłoczone. – podkreślił aktor. – Stworzenie i zgranie czegoś tak wielkiego jak MCU stanowi wystarczająco trudne wyzwanie, a dodawanie na siłę kolejnych postaci na ekranie, mogłoby narobić więcej szkody niż pożytku. Sztab scenarzystów próbuje nakreślić i zindywidualizować wielu bohaterów, jednocześnie utrzymując Avengersów w działającej już formie. Dlatego jak najbardziej sensowna jest decyzja o braku crossoveru z serialami, gdyż jest w nich za dużo postaci by mogły sprawnie połączyć się z MCU. – wyjaśnia D’Onofrio.

Pod tym względem strategii Marvela nie można odmówić racji. A Wy chcielibyście zobaczyć któregoś z bohaterów seriali Netflixa obok Avengersów?