Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Westworld – zaplanowano 5 kolejnych sezonów

Ledwie kilka tygodni temu HBO zamknęło produkcję Jonathana Nolana i Lisy Joy – remake “Westworld” Michaela Crichtona. Gdy produkcja J.J. Abramsa dostała zielone światło, HBO liczyło, że pojawi się ona już w 2015 roku. Abrams stwierdził jednak, że nie ma nic złego w opóźnieniach, a aktor James Marsden powiedział, że opóźnienie powiązane jest z dopracowywaniem fabuły na kolejne 5 sezonów.

Przerwa w produkcji pozwoliła Nolanowi, Joy i innym zaangażowanym w projekt na porządne dopracowanie skryptu dla finałowych epizodów pierwszego sezonu, a także na przemyślenie przyszłości serialu.

Oto, co James Marsden powiedział na temat procesu produkcji:

Nie chodziło tu o pierwsze 10 epizodów, ale o sprecyzowanie, jakie będzie kolejne 5 czy 6 nadchodzących lat. Chcieliśmy wszystko poukładać tak, by po pięciu czy siedmiu latach trwania show zaprezentować finał taki, jaki zaplanowaliśmy właśnie teraz.

Początkowo Nolan i Joy przewidywali raczej trzy lub cztery sezony, ale jak widać plany nieco się zmieniły a projekt rozrósł. A o czym w ogóle będzie “Westworld”? Nolan nie precyzuje, ale podobno każdy sezon ma być inny:

Nie chcemy powtarzającej się historii, ale czegoś wielkiego. Historii pochodzenia nowych gatunków i ich złożoności.

“Westworld” zadebiutuje na HBO 2 października.