Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Wiedźmin – data premiery, nowe informacje i zdjęcia

Na ubiegłotygodniowym konwencie MCM Comic Con w Londynie twórcy serialu „Wiedźmin” uchylili rąbka tajemnicy na temat produkcji. W tym oficjalnie potwierdzili datę premiery.

Według zapewnień premiera odbędzie się 16 grudnia w Londynie. Tego dnia zostanie zorganizowana specjalna gala z czerwonym dywanem. Dotychczas spekulowało się, że serial trafi na platformę 17 grudnia, a wszystko za sprawą informacji, które ukazały się na profilu holenderskiego oddziału Netfliksa. Już skasowanych. Choć 16 grudnia po raz pierwszy zaprezentowany zostanie „Wiedźmin”, trudno powiedzieć, czy od razu zostanie udostępniony w samym serwisie. Być może 17 albo wcześniej omawiany 20 grudnia to właśnie czas, gdy seria pojawi się w regularnej dystrybucji.

Wiedźmin

Nowe szczegóły

Showrunnerka Lauren S. Hissrich i Freya Allan (odtwórczyni Ciri) podczas londyńskiego konwentu zdradziły nieco szczegółów na temat produkcji. Aktorka ujawniła, że w serialu pojawi się kolejna (obok Sir Lazlo) postać stworzona na potrzeby realizacji, nie mająca odpowiednika w pierwowzorze. Będzie to Dara, związana z wątkiem Lwiątka z Cintry.

Po raz kolejny potwierdzono, że Ciri i Yen dostaną więcej czasu na ekranie, a ich wątki zostaną rozbudowane, dzięki czemu widzowie będą mieć wgląd w ich przeszłość, czas nim spotkały Geralta. Netflix tym samych chce od początku w równoprawny sposób rozwijać wszystkich głównych bohaterów serii.

Ponadto powiedziano, że pierwszy odcinek będzie ekranizacją „Mniejszego zła”. Można więc przypuszczać, że odcinki nie będą odpowiadać układowi opowiadań ze zbiorów.

Wiedźmin

Co robił Sapkowski na planie?

Wcześniej Hissrich opowiedziała o swoim pierwszym spotkaniu z Andrzejem Sapkowskim, natomiast na niedawnym wydarzeniu mówiła o jego wizycie na planie zdjęciowym. Podobno widać po nim było ekscytacje i wzruszenie, które ukoronowała uroniona łza. Wyraził też zadowolenie tym, że na poważnie podchodzą do kręcenia serialu i materiału źródłowego.

Z kolei w rozmowie dla magazynu „Corriere la Lettura” Sapkowski miał odnieść się do „Gry o tron”. Oświadczył w nim, że docenia wkład pracy George’a R.R. Martina, że bardzo podoba mu się cała seria, ale w książkach jest trochę za dużo wątków i bohaterów. Wspomniał też wymianę zdań z Martinem, gdzie na pytanie o to, dlaczego tak często zabija swoje postacie, otrzymał odpowiedź, że ten po prostu to lubi. Polski autor skomentował to tym, że czytelnicy mogą oczekiwać czegoś innego.

Co ciekawe, to właśnie tam Sapkowski oświadczył, że najnowsza adaptacja jego prozy może odnieść sukces „Gry o tron” od HBO, a nawet go przebić.

Wiedźmin Wiedźmin


Źródło: NetflixWitcher/Twitter/wprost.pl