Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Wiedźmin – drugi sezon w 2021!

Netflix ogłosił, że nowych odcinków „Wiedźmina” widzowie mogą spodziewać się w czwartym kwartale 2021 roku. Na razie nie podano konkretnej daty.

Już prawie półtora roku minęło odkąd zadebiutowała pierwsza seria serialu „Wiedźmin”. W tym miesiącu zakończono prace na planie drugiego sezonu, trwające tak długo ze względu na różnego rodzaju opóźnienia (spowodowane głównie rozwojem pandemii COVID-19). Widzowie mieli nadzieję, że ukończenie zdjęć w tym czasie sprawi, że nowy sezon zobaczą jeszcze w tym roku – Netflix potwierdził, że tak się stanie.

W tym roku na platformie ma ukazać się także pełnometrażowy film animowany „Wiedźmin: Zmora Wilka” (około półtorej godziny). Produkcja ma skoncentrować się na Vesemirze, mentorze Geralta, gdy ten był jeszcze młodym wiedźminem.

Ponadto, do produkcji zmierza aktorski spin-off z tego świata „The Witcher: Blood Origin”, którego akcja będzie rozgrywać się około 1200 lat przed wydarzeniami z serialu „Wiedźmin”. Ma opowiedzieć o starym świecie, kształtowaniu się struktur społecznych oraz nastaniu tak zwanej Koniunkcji Sfer.