Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Wiedźmin jako serial?

Niedawno pojawiło się ogłoszenie o castingu, a w nim postaci ze świata Wiedźmina: Geralt, Ciri, Triss Merigold, Yennefer. Nie chodzi jednak tym razem raczej o zapowiedzianą już ekranizację prozy Andrzeja Sapkowskiego, która ma trafić na ekrany w 2017 roku.

W przedsięwzięcie zaangażowany jest CD Projekt RED oraz firma Petrol Advertising – odpowiedzialna z wideo, reklamówki i billboardy do gier, wcześniej m.in. dla Activision oraz EA. Opisy postaci, w które mają wcielić się poszukiwani aktorzy, oddają ich charakterystykę z gier, częściowo również odnosząc się do powieści. Oprócz bohaterów ze świata „Wiedźmina”, pojawiają się też dwie role graczy obojga płci.

Szczegóły tego projektu nie są znane, nie wiadomo więc jak na razie, o którą z najbardziej prawdopodobnych możliwości chodzi – czy miniserial on-line, czy raczej po prostu serię spotów reklamowych. Jeżeli to drugie, można mieć nadzieję, że będą promowały na przykład zupełnie nowy, dotąd nie zapowiedziany dodatek do gry. Że nie jest to wielkie, filmowe przedsięwzięcie zdaje się sugerować także fakt, że zdjęcia ruszą bardzo szybko – 28 stycznia.

zródło upithq