Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Wiedźmin: obsadzono Białą Królową

W 2. sezonie „Wiedźmina” na ekranach pojawi się nowa kobieca bohaterka. Chodzi o Meve z Lyrii zwaną Białą Królową. W serialu sportretuje ją szkocka aktorka Rebecca Hanssen (“Enola Holmes”).

W książkowym pierwowzorze Meve z Lyrii przedstawiono jako wdowę z dwoma dorosłymi synami. Słynęła jako znana ze swej mądrości i piękna, była władczynią Lyrii i Rivii. Po inwazji Nilfgaardu stanęła na czele partyzantów, a podczas jednej z bitew została ranna. Przeżyła, ale jej twarz szpeciły blizny.

Decyzja twórców serialu o obsadzeniu w tej roli młodej aktorki oznacza prawdopodobnie, że zobaczymy jak zmieniały się losy tej bohaterki na przestrzeni lat.

W obsadzie 2. sezonu powrócą Henry Cavill, Freya Allan, Anya Chalotra i Joey Batey. Wśród nowych twarzy w obsadzie pojawią się m.in. Yasen Atour, Agnes Bjorn, Thue Ersted Rasmussen, Aisha Fabienne Ross, Kim Bodnia czy Paul Bullion.

Ze względu na przerwy związane z pandemią COVID-19 zdjęcia do 2. sezonu „Wiedźmina” były kilkukrotnie wstrzymywane. Nowy sezon nie ma jeszcze określonej daty premiery, ale ma zadebiutować w 2021 roku.