Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Wiedźmin – siedem sezonów i nazwy odcinków

Niedługo do premiery serialu „Wiedźmin” – jednego z najgłośniejszych seriali Netfliksa tego roku, a właściwie seriali w ogóle – pozostanie zaledwie miesiąc, ale platforma wciąż jest dość oszczędna w szafowaniu informacjami na temat produkcji. Przed kilkoma dniami showrunnerka zdradziła, że planuje siedem sezonów, natomiast dzięki liście WGA dowiedzieliśmy, jak będą nazywać się poszczególne odcinki pierwszego z nich.

W wywiadzie z magazynem SFX Lauren Hissrich uchyliła rąbka tajemnicy na temat tego, jak widzi rozwój serii. Według showrunnerki całą historię udało się rozpisać na siedem sezonów, a wszystko za sprawą dobrze zaplanowanego rozwoju opowieści i bohaterów. Opowiedziała też o tym, że nie chcieli włożyć większości energii w pierwszą serię, ale będą starać się rozłożyć ją na wszystkie epizody.

Na liście WGA (Writers Guild of America) udostępniono z kolei nazwy sześciu z ośmiu odcinków serialu, które być może naprowadzą na to, o czym będą traktować konkretne epizody i na których tekstach/fragmentach mogą się opierać.

Episode 2: Four Marks (Cztery Znaki)

Episode 3: Betrayer Moon (Zdradziecki księżyc)

Episode 4: Of Banquets, Bastards and Burials (O bankietach, bękartach i pogrzebach)

Episode 6: Rare Species (Rzadkie gatunki)

Episode 7: Before A Fall (Przed upadkiem)

Episode 8: Much More (Coś więcej)

Wiedźmin

Opis Netfliksa:

Oparty na bestsellerowej serii powieści serial Wiedźmin to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

Showrunnerką „Wiedźmina” jest Lauren S. Hissrich. W serialu wystąpią m.in. Henry’ego Cavilla (Geralt), Freyę Allan (Ciri), Anyę Chalotrę (Yennefer), Jodhi May (Calanthe), Millie Brady (Renfri), Larsa Mikkelsena (Stregobor), MyAnnę Buring (Tissaia), Annę Shaffer (Triss), Adama Levy’ego (Myszowór) czy Mimi Ndiveni (Fringilla).

Oficjalnie odcinki będą miały premierą na gali 16 grudnia w Londynie, zaś 20 grudnia mają pojawić się na platformie Netflix.


Źródło: redanianintelligence.com